MUHTEŞEM YÜZYIL: TEŞHİR-İ İHTİŞAM
MUHTEŞEM YÜZYIL TEŞHİR-İ İHTİŞAM

MUHTEŞEM YÜZYIL: TEŞHİR-İ İHTİŞAM

Muhteşem Yüzyıl başladığı günden itibaren çok konuşulan ve izlenen, geçen sürede ise büyüyerek 50’yi aşkın ülkede 300 milyon izleyiciye ulaşan bir televizyon tarihi efsanesi oldu. Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan arasındaki aşk etrafında canlanan hikaye; saraydaki yaşamın ihtişamını ve ihtirasını unutulmaz bir biçimde ekrana yansıttı. Tarihten ilham alınarak yaratılan kurgu, güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra dekor, kostüm ve mekan tasarımı ile akıllara kazındı.
Muhteşem Yüzyıl’ın dekor, kostüm ve aksesuarları 15 Kasım’da ’un yeni müzesi UNIQMÜZE’de lenecek.“Muhteşem Yüzyıl” şimdi de dünya çapında bir sergi prodüksiyonu ile Kasım 2014 tarihinde, Maslak’ta yeni açılan Uniq İstanbul Kültür ve Merkezi içinde yer alan UNIQMÜZE’de ziyaretçilere kapılarını açıyor.TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisi, Muhteşem Yüzyıl’ın ruhuna dokunma ve dünyasını yakından hissetme şansı verecek. Dizide yer alan setlerden yaratılan mekanlarda Muhteşem Yüzyıl’ın büyüleyici atmosferi görsel bir şölen zenginliğinde tüm dekor, kostüm ve aksesuarları ile ziyaretçilere sunuluyor.

Ziyaretçiler, 4 sezon boyunca hafızalardan silinmeyen büyüleyici setlerin zenginliğini ve içinde bulunma deneyimini yaşayacak, orijinal kostümlerin, aksesuarların, takıların ve dekorların yanı sıra daha önce hiç görülmemiş ve sadece bu sergi için üretilmiş çok özel sürprizler ile karşılaşacaklar.

“Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisinde ziyaretçileri unutulmaz sahneler, zengin bir içerik, şaşırtıcı multimedya uygulamaları ve çok daha fazlası bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here