Ben Orhan Veli

Usta oyuncu Kemal Kocatürk’ten bir unutulmaz portre “Ben Orhan Veli” tiyatro oyunu

21 Aralık-08 Ocak 2015 20:30 Caddebostan Kültür Merkezinde

28 Aralık 2014 18:30  18 Ocak 2015 18:30 24 Ocak 2015 20:30  Ortaköy Afife Jale Sahnesinde

23 Aralık 2014 20:30 KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesinde

Uyarlayan, yöneten: Kemal Kocatürk
Müzik: Ayça Kocatürk
Dekor, kostüm: Sırrı Topraktepe
Işık: Aslı Atasoy
Oynayanlar: Kemal Kocatürk, Ozan Sevin
Piyano: Ayça Kocatürk

Usta oyuncu Kemal Kocatürk’ten bir unutulmaz portre daha… “Ben Orhan Veli”; Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz lere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde… Oyunda, Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen yanlarını ortaya çıkarırken fikirlerinin bugünü nasıl kucakladığına şaşkınlıkla şahit olacaksınız. Yazılarını adeta bugün kaleme alınmışçasına sıcak ve hararetli bulduğunuzda, aslında onun ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu anlayıp, geçen zamanın ülkemiz değerlerinden, kültüründen ve insanından neler çaldığına hep birlikte üzülürken, geleceğin reçetesinin de aslında nerede gizli olduğunu keşfedeceksiniz.

Bu görkemli hayatın izini usta oyuncu, yönetmen Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in sesinden, bedeninden, Ayça Kocatürk’ün birbirinden güzel besteleriyle Orhan Veli şiirlerini bir şölene çevirmesine, Sırrı Topraktepe’nin sahnede kurduğu yalın ve işlevsel dünyasını Aslı Atasoy’un ışığı aydınlatacak.

“Bir Garip Orhan Veli” adıyla yıllarca Orhan Veli’yi oynayan ve adeta onunla özdeşleşen, unutulmaz usta oyuncu Müşfik Kenter’in anısına Orhan Veli’nin 100. doğum yılı eşlik edecek.

Ben Orhan Veli  Ben Orhan Veli
Ben Orhan Veli