kırımlı

Cengiz Dağcı’nın Korkunç Yıllar adlı romanından beyazperdeye aktarılan , II. Dünya Savaşı sırasında Alman esir kamplarında rehin alınan Tatarlı esirlerin yaşadıkları insanlık dramını ve çektikleri acıları konu alıyor. Kırım’da yaşayan Sadık Turan savaş başlayınca diğer Kırım Türkleri gibi askere alınır ve cepheye gider. Savaş esnasında Almanlara esir düşer ve Almanca biliyor olması nedeniyle bulunduğu esir kampında irtibat görevlisi olarak çalışmaya başlar. Kısa süre sonra Almanların, Kırım’ı Ruslardan kurtarıp özgürleştirme vaadiyle Türklerden oluşan birlik kurma planına dahil olarak Alman ordusunda görev almaya başlar. Ancak bunun bir oyun olduğunu fark eden Sadık artık gerçek Kırım kurtuluşu için harekete geçecek ve bu esnada hayatının aşkı Maria ile de tanışacaktır.
Filmin yönetmen koltuğunda daha önce Türk Pasaport’u filmine imza atmış olan Burak Arlıel oturuyor. Oyuncu kadrosundaysa Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Bülent Alkış, Gülçin Santırcıoğlu ve Burç Kümbetlioğlu gibi isimler yer alıyor.

THREE Perde, gösterimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Taurus AVM’ de KIRIMLI isimli film, 18 Aralık 2014 Perşembe saat 21:15 de ücretsiz olarak izletilecektir.
Rezervasyonlarınızı 15/12/2014 Pazartesi
günü saat 10:00 itibariyle (0312.285 28 60) yaptırabilir, davetiyelerinizi Çarşamba gününden itibaren mağazamızdan alabilirsiniz.

kırımlı Kırımlı gösterimi ücretsiz
Kırımlı