Burrito Shop

Burrito Shop üç haftalık yeni bir mekan Meksika mutfağı üzerine olan lezzetlerini caddedeki sevenleri buluşturuyor.

Burrito Shop keşfi burrito

Burrito shopdaki menüdeki  Burritos  çeşitlerinden denedim açıkçası acı ile pek aram olmadığı için sadece gelen dürümleri kendi lezzetleri ile sos eklemeden tattım , ondan dolayı benim en çok hoşuma giden California Original oldu içinde et, guacamole , sourcream  , pico de gallo , cheddar, mozzarella , patates kızartmasını dürüm şeklinde servis ediliyor.

Burrito Shop keşfi burrito

Burrito Shop keşfi burrito

Masaya patates kızartması almak isterseniz   soslu yada sade alabiliyorsunuz.

Burrito Shop keşfi burrito

Burrito Shop keşfi burrito

Menüdeki Quesedillas’lardan ise Bomba Atomıca carne yada pollo tercih edebilirsiniz bunlarda ise meksika fasulyesi mevcut.

Burrito Shop keşfi burrito

Mekan çok büyük değil içerdeki masalarda normal oturmalı ve salıncaklı sandalyeler var salıncağı seviyorsanız hem hafif den sallanır hemde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Kısaca yeni bir mekan menüsüne daha ekleyecekleri varmış onlarıda bir dahaki geliş de keşfederim.

Burrito Shop keşfi burrito

Adres: Caddebostan Mah. Bagdat Cad. No: 298 34724 Kadıköy, Caddebostan

Meksika hakkında birkaç bilgi

Meksika  veya resmî adıyla Birleşik Meksika Devletleri , yüzölçümü 2.000.000 km2‘ye yakın olan bir Latin Amerika ülkesidir.

Duvar resmi Meksika’nın dünya çapında adını duyurduğu dallarının başında gelir. Diego Rivera, José Clemente Orozcove David Alfaro Siqueiros gibi ressamlar Meksika tarihi ve kültürünü kalabalık, canlı, figüratif kompozisyonlarla yansıtan yapıtlarıyla tanınmıştır.

Önde gelen kültür kurumlarından Ulusal Güzel Sanatlar Enstitüsü güzel sanatları yaymaya ve bu alandaki incelemeleri desteklemeye yönelik ler yürütür.Meksika Senfoni Orkestrası ve çeşitli bale toplulukları da devletten önemli çapta destek görür. Yerli Enstitüsü geleneksel el sanatlarını korumak ve geliştirmekle görevlidir.

Boğa Güreşi Meksika’da bugün de çok sevilen bir eğlencedir.En yaygın spor olan futbolun yanı sıra beyzbol da büyük ilgi toplar. Meksika hafif sıklette birçok dünya şampiyonu boksör yetiştirmiştir.