ZÜBÜK Tiyatro Oyunu

Beşiktaş Belediyesinin sahnesinde bu seferdeki sahnelenen oyunu , Türkiye’nin önemli ve usta yazarlarından Aziz Nesin’in,  doğumunun 100. yılı nedeniyle  Nedim Saban tarafından uyarlanarak sahnelenen ‘ZÜBÜK’ isimli tiyatro oyunu idi. Bundan 34 yıl önce Kemal Sunal’ın canlandırdığı, her dönemin bir mihenk taşı olma özelliği taşıyan ‘Zübük’ karakterini bugün tiyatro sahnesinde, günümüzün önemli oyuncularından Tuna Orhan canlandırıyor.

Beylikeğrisi adlı hayali bir yerde, bir seçim sandığının başında geçiyor. Meslek hayatına Antalya Devlet Tiyatrosu’nda başlayan ve  Hokkabaz inde Cem Yılmaz ile başrol oynayarak, 18. Uluslararası Film i  oyunculuk ödülünü alan ve en son ‘Yalan Dünya’ dizisindeki sevilen ‘Yönetmen Tufan’ karakteriyle izlediğimiz Tuna Orhan,  Kemal Sunal tarafından filme taşınan “Zübük” karakterine farklı bir yorum getirecek. Oyunun diğer rollerinde tiyatro, ve TV dizilerinden tanıdığımız  Halim Ercan, Hakan Akın, Bahar Yanılmaz, Deniz Değirmenci,  Ercü Turan, Hilmi Özçelik, Evren Erler, Serdar Aydın, Ena Alpar, Emrah Düzkaya, Selim Tezin gibi önemli isimler rol alıyor. Oyunun yardımcı yönetmeni Bülent Seyran.

ZÜBÜK’ ün dekor ve giysi tasarımı Sıla Karakaya,  ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, koreografi Özge Midilli, şarkı sözleri Nedim Saban’a, oyun fotoğrafları Emrah Nihat Erel’e ait.   Oyunun müzikleri ise oyunun başrol oyuncusu olan ve müzisyen kimliğiyle de çok sevilen Tuna Orhan tarafından besteleniyor.

Oyun konusuna gelince siyasi hayatına küçük bir ilçede başlayarak, milletvekilliğine kadar yükselen “İbrahim Zübükzade”,  çevresindeki herkesi kandırmış,  halkın manevi değerleri ve inançlarını sömürerek, siyasette yükselmeye başlamıştır. Bu önlenemez yükselişi durdurmak isteyenler, son çare olarak onu  daha da yükselterek, Ankara’ya göndermeye  karar verirler. Ancak Zübük, nereye giderse gitsin bela olmaya devam eder…

ZÜBÜK Tiyatro Oyunu
ZÜBÜK Tiyatro Oyunu
ZÜBÜK Tiyatro Oyunu
ZÜBÜK Tiyatro Oyunu
ZÜBÜK Tiyatro Oyunu
ZÜBÜK Tiyatro Oyunu