Mikadonun Çöpleri GRİ Sahne

Karlı bir günde sevdalısı olarak şişlideki  Gri Sahnedeki Mikadonun Çöpleri oyununa yolumuz düştü. Oyunun başlamasına süre varken tiyatro içindeki GRİ Kafede oyunun başlamasını bekleyebilirsiniz.

GRİ Kafe
GRİ Kafe

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Melih Cevdet Anday’ın kült oyunu Mikadonun Çöpleri, oyunun evrenselliğine vurgu yapan yepyeni bir sahnelemeyle ile Gri sahnede seyircinin karşısına çıkıyor.  İlk kez 1967 yılında Kent Oyuncuları tarafından oynanan oyun en son Zeliha Berksoy tarafından sahneye konan ve Timuçin Esen ile Devin Özgür Çınar’ın oynadıkları oyunun yapımı Beşiktaş Belediyesi Kültür Platformu Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenmişti.

Bir kış gecesi birbirlerinin dünyasına adım atan iki kişi, bencilce bir anlatma isteğiyle yola çıkıp kendilerini keşfetmeye başlarlar.  Bunu anlatırken dönüşümlü oyuncu değişimleri ile oyuna bir hareket bir canlılık getirmek istenmiş. Mikadonun Çöpleri karmaşanın oyunu… Nesnel olanla öznel olanın, gerçek olanla hayal olanın, somut olanla soyut olanın iç içe girdiği belirsizliğin oyunu… Roller değişiyor. Peki ya hikayeler?  Belki de; “Hiçbir sahne aynen geçmez. Değişe değişe geçer.” Oyunun süresi iki perde şeklinde 120 dk  sürüyor.

Yazan: Melih Cevdet Anday
Yöneten: Ümit Doğan
Yönetmen Yardımcısı: Mehmet Zeki Giritli
Sahne ve Dekor Tasarımı: Ümit Doğan
Kostüm Tasarımı: Artemis Günebakanlı
Fotoğraflar: Ozan Eicher
Dekor Uygulama: Haluk Yüz
Sahne Asistanı: Barış Doğan
Oyuncular: Armağan Arslantürk, Cem Büyük, Mehmet Zeki Giritli, Melis Özdemir, Özgür Şahin, Özkan Özen, Seda Yüz, Tuğçe Nur Bulduk, Ümit Doğan

Mikadonun Çöpleri GRİ Sahne
Mikadonun Çöpleri GRİ Sahne

Gri sahnede ayrıca  Kozalar , Gürültünün İçinde , Üç Maymun ,  Bukalemun , Arıza Türler , Mezarsız Ölüler oyunları sahneleniyor ,Ocak 2015 programı için aşağıdaki resmi tıklayabilirsiniz.

Gri sahne ocak 2015
Gri sahne ocak 2015

GRİ Sahne : Prof. N. Mazhar Öktel Sok. No:19/A ŞİŞLİ / 0212 232 34 12 0507 845 15 74

Gri sahne
Gri sahne