Hoşgeldin Boyaci

ERDAL ÖZYAĞCILAR’LA

FRENİ PATLAMIŞ, YOKUŞ AŞAĞI BİR KOMEDİ!

 Freni patlamış, yokuş aşağı bir komedi izlemek istiyorsanız “Hoşgeldin Boyacı” tam size göre! Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in severleri gülmekten kendilerini alamadıkları bir serüvene sürükledikleri oyun, ’un her iki yakasında seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Tiyatro sahnesinde olmasına hasret kalınan usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in merakla beklenen oyunu “Hoşgeldin Boyacı”ya büyük ilgi. Sahnelenmeye başladığı günden beri kapalı gişe oynayan ve izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan oyun, tüm hızıyla tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Geçen yıl Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı”; yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla (Erdal Özyağcılar) ardından sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşacaktır. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir.

Hoşgeldin Boyaci
Hoşgeldin Boyaci

 Tiyatro Martı, Donald Churchill  imzası taşıyan ve Füsun Günersel’in dilimize çevirdiği “The Decorator” oyununu “Hoşgeldin Boyacı” adıyla tiyatroseverlerle buluşturuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe imzası taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’e ait.

dyo’nun katkılarıyla hayata geçirilen ve renklenen “Hoşgeldin Boyacı”, 13 Ocak 2015, Salı akşamı saat 20:30’da, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 14 Ocak 2015, Çarşamba akşamı saat 20:30’da ise Trump Gösteri ve Kültür Merkezi’nde.