6 Süper Kahraman

6 Big Hero‘nun ön gösterimi Zorlu Center Cinemaximum’daydı. 16 Ocak’te vizyona girecek Disney yapımı animasyonu 3 boyutlu izleme fırsatı bulduk.

1 saat 42 dakika süren animasyon , komedi ve aksiyon öğelerini içinde barındıran, sıkıcılıktan çok uzak ve aynı zamanda duygusal bir yapım. Yönetmenleri Don Hal ve Chris Williams‘da zaten alanlarında ödüllü yönetmenler.

Bu sevimli ve hareket dolu macerayla ilgili spoiler vermeyelim ama kısaca konusundan bahsedelim.

Bir robot pek çok şey yapabilir. Özellikle sağlık refakatçisi olarak tasarlamış, sarılmak ve sarmalamak için yumuşacık ve büyük bir yapıya sahipse. İşte Baymax böyle bir robot. Tek ve büyük!

Peki kahramanımız Hiro her biri parmaktan bile küçük mikro robotlar tasarlarsa ve onlara sinir iletimi ile istediği her şeyi yaptırırsa neler olur? Tabi ki birilerinin fena halde dikkatini çeker ve mikro robotların yarattığı tehdide sevimli, hantal ve iyilik için tasarlanmış Baymax’le birikte karşı koymaya çalışır. Tabi ki bu serüven de yalnız değildir. Go Go Tamaga, Wasabi No Ginger, Honey Lemon ve Fred’de bilim insanı kimliklerinin yanı sıra vefalı arkadaşlar olarak Hiro’ya yardım edeceklerdir.

Başından sonuna kadar sürükleyici olan çizgi roman tarzındaki aksiyon da bir Disney filminden bekleyeceğiniz her şey mevcut. Özellikle coşkulu ve destekleyici Cass teyze karakteri çok başarılı ve filmin duygusal dengesinin korunmasında önemli bir rolü var. Film aynı zamanda teknolojinin iyi yönde kullanılması ve “icat çıkarmanın” gerekliliği üzerine güzel mesajlarla dolu. Hem de sadece lar için değil büyükler için de.

6 Süper Kahraman
6 Süper Kahraman
6 Süper Kahraman
6 Süper Kahraman
6 Süper Kahraman
6 Süper Kahraman