Kuartet Sismanoglio Megaro konseri

Yunanistan Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında, 26 Ocak ’ta Pazartesi günü saat 19:30’ta kuartet i gerçekleşecektir.Giriş ücretsizdir.

SEYHAN BULUT (flüt), CANAN CİHANGİR (keman), OLGA HASANOĞLU (piyano), ÖZGÜ BULUT (vurmalı çalgılar)

Kuartet

Program
P. THCAIKOVSKY  Romance(flüt, keman ve piyano için uyarlama)
C.M. WIDOR “Suite”  1. Moderato, 2. Romance, 3. Scherzo (flüt ve piyano için)
J. IBERT  “Deux Interludes” flüt, keman ve piyano için
V. MONTI “Czardasz”  (flüt, keman, piyano ve vurmalı çalgılar için uyarlama)
Ara
T. LOAWENDIE     “Dance” (solo keman için)
G. GERSHWIN    “Rhapsody in Blue” (solo piyano için uyarlama)
Hadi ASITANELIOĞLU     ”lkbahar Hayalleri” tangosu
Hadi ASITANELIOĞLU    “Love Chats” tangosu
Türk Halk Müziği Havaları Flüt, keman, piyano ve vurmalı çalgılar için türkü uyarlaması)

SEYHAN BULUT
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası çısı H. Ekseriyet ile flüt eğitimine başlamış, 2002’de Rotterdam Konservatuarı’nda lisans, 2004’te Amsterdam Konservatuar’ında yüksek lisans eğitimini J.Hagen ve H.Starreveld ile tamamlamıştır. Sanatçı 2011’ de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda doktora programını tamamlamış, 2012’ de doçentlik unvanı almaya hak kazanmıştır. Sanatçı halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı Üflemeli Çalgılar Flüt anasanat dalında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

CANAN CİHANGİR
1990’da Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Macaristan Devlet Sanatçısı Prof. Istvan Nemeth ile keman çalışmalarına başlamış, 1998-2002 yıllarında Rotterdam Konservatuarı’nda Amsterdam Concertgebouw Orkestrası’nın başkemancısı Thijs Kramer ile lisans eğitimini tamamlamıştır. 2002-2004 yıllarında J.J. Kantorow ve I. Grubert ile keman çalışmalarını sürdüren sanatçı adı geçen okulun yüksek lisans programını başarı ile tamamlamıştır. Oda müziği alanındaki çalışmalarına çelist M. Maskowsky ile devam etmektedir. 2004-2009 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nda orkestra sanatçısı olarak görev yaptı. Sanatçı halen Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Keman anasanat dalında doktora çalışmalarına devam etmekte, ayrıca Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

OLGA HASANOĞLU
1987’de Azerbaycan Devlet Konservatuarı’ndan yüksek dereceyle “Konser İcracısı” unvanını alarak mezun oldu. 1981’de Azerbaycan Genç Müzisyenler Yarışması’nda ikincilik ödülünü almaya hak kazanan sanatçı 1992’den bu yana Türkiye’deki farklı üniversitelerde görev almış, uluslararası yarışma ve lerde solist olarak yer almanın yanı sıra organizasyonunda da bulunmuştur. 2003’de MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda doktora eğitimini tamamlayan sanatçı 2009’da doçent unvanını almıştır. Sanat hayatı boyunca birçok sayıda solo ve oda müziği konserleri gerçekleştirmiş, orkestra şefi görevinde de bulunmuştur. Uluslararası düzeyde piyano öğrencileri yetiştiren sanatçı 2000’de Moskova Genç Solistler Festivali’nde öğrencilerinin başarılı performansı üzerine “Yılın Başarılı Öğretmeni” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Sanatçı halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Piyano Anasanat Dalında öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

ÖZGÜ BULUT
Bilkent Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Aydın Mecid’in öğrencisi oldu. İki yıl sonra Roterdam Konservatuarı’na kabul edilen Özgü burada, Hans Leenders, Richard Jensen, Danny van der Wall ve Cristian Leenders ile çalışmalarını sürdürdü ve 2004’de lisans aldı. 2007’de Başkent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Müzik Bilimi’nde yüksek lisansını tamamladı. 2000-2004 yıllarında Harmonievereigniging Sliedrecht’de (Hollanda) vurmalı çalgılar bandosu’nda şef; 2004-2007 yıllarında Sevda Cenap And Vakfı’nda editör; 2004-2006 yıllarında Başkent Üniversitesi GSTMF Müzik Bölümü’nde uzman; 2006-2007 yıllarında Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda sözleşmeli orkestra sanatçısı; 2007’de AÜ Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nde Vurmalı Çalgılar Sınıfı’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı. Sanatçı halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Kuartet Sismanoglio Megaro konseri
Kuartet Sismanoglio Megaro konseri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here