Kimseye Birşey Söylemeyeceğim

Görmeyeri, ikinci yapımları Kimseye Birşey Söylemeyeceğim için prömiyer tarihini ilan etti. 17 Şubat Salı akşamı Hal’de seyirciyle buluşmaya hazırlanan oyun 1964 yılında Amerika’da gerçekleşen Kitty cinayetindenesinle yazılmış ve kurgulanmış bir hikâyeye sahip.

Şu an üzerimde kırmızı bir gecelik vaaarr… Omuzlarımdan dökülüyooor. Tırnaklarımda kırmızı oje. Dudaklarım KAN kırmızısı. Tenim yumuşacıııık.
Rengini merak ediyor musun?’

Telekız, matematik defterinde yazan notu okuyor. Saat gecenin üçü, etraf karanlık. Sessizliği bozan, düşünceli bir kadının ayak sesleri. Canlı sohbet hattında 18 yaşını henüz doldurmuş bir telekız. Diğer ucunda, evli bir adam ve her zaman olduğundan daha çok ihtiyacı var yabancı biriyle konuşmaya…

Aslında bu bir fantazi hikayesi değil. Size sohbet hattı numarası verip reklam da yapmayacağız. Çünkü sokağın ortasında yardım çığlıkları atan bir kadın var. Gerçekten yardıma ihtiyacı var!!!

Bahsettiğimiz hikaye, geçtiğimiz sezonuna ‘Gürültünün İçinde’ oyunu ile sıkı bir giriş yapan topluluk, görmeyeri’nin ikinci yapımları ‘Kimseye Birşey Söylemeyeceğim’ in hikayesi. 1964 yılında Amerika’da gerçekleşen Kitty Genevese cinayetinden esinle yarattılan oyunun prömiyeri, 17 Şubat Salı akşamı TiyatroHal’ de gerçekleşecek.

Oyunun yazarlığını ve yönetmenliğini, topluluğun kurucusu ve ilk yapımlarından da tanıdığımız Uğur Küçükdağ yapıyor. Bahar karakterini Nihan Aypolat oynarken, Telekız karakterinde Nihan Demirelli’yi göreceğiz.

Aslında ‘Kimseye Birşey Söylemeyeceğim’ için söylenebilecek çok şey yok. Seyretmek için salonda yerinizi aldığınızda anlatmaya çalıştıkları şeye dönüşeceksiniz. Psikoloji tarihi 50 yıl önce buna “Seyirci Etkisi(Bystander Effect)” dedi. Topluluğun söylediği ise;

“Aklınızdan 45 dakika tutup bitene kadar gözlerinizi kapatmayın! Ve lütfen çıktıktan sonra kimseye bir şey söylemeyin…”

Oyununun Şubat ayındaki diğer gösterimi 27 Şubat Cuma Akşamı yine Tiyatro Hal’de gerçekleşecek. Şimdiden rezervasyon yaptırmak için 0538 458 73 01 i arayabilirsiniz. Biletler MyBilet ve sahne gişesinden temin edilebilir.

Yazan & Yöneten Uğur Küçükdağ
Dekor Ve Sahne Tasarımı Büşra Şen
Kostüm Tasarımı  Muhammet Özdemir
Fotoğraf & Video & Teaser  Özge Yılancı
Müzik Bulb, John Beltran
Yönetmen Yardımcıları  Dilem Doruk Becerik & Okan Demir
Grafik Tasarım  Hamdi Uyak
Oynayanlar  Nihan Aypolat &  Nihan Demirelli &  Uğur Küçükdağ
Basın Danışmanı Aslınur Sarıca

Kimseye Birşey Söylemeyeceğim
Kimseye Birşey Söylemeyeceğim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here