Öteki Bahçe ve Hayata Dair

Salon ve Doğan Kitap işbirliğiyle düzenlenen söyleşiler dizisinin bu seferki konukları Ali Kırca (gazeteci, televizyoncu, yazar), Nebil Özgentürk (belgesel yapımcısı, yazar)

Ali Kırca ve Nebil Özgentürk “Öteki Bahçe ve Hayata Dair” başlıklı söyleşiyle Salon’da bir araya geliyor. ücretsiz *Rezervasyon için rezervasyon@iksv.org adresine bir e-posta göndererek onay almak gerekiyor.

19 Şubat 2015 saat 20:00 gerçekleşecek.

Ali Kırca : TRT’de çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra TRT Haber Dairesi Başkanlığı’na yükseldi. “Yurttan-Dünyadan” ve “32. Gün” programlarını hazırlayıp, “Açık Oturum” programını yöneten Kırca, önde gelen liderlerle yaptığı röportajlar sayesinde kariyerinde ilerlemeler sağladı. Bir dönem TRT Washington temsilcisi olarak da çalışan Kırca, daha sonra 32. Gün ekibiyle birlikte yeni yayın hayatına başlamış olan Show TV’ye geçti. 42 yaşında “Kırkıncı Paralel” programını Washington ve New York‘ta hazırlayıp, sundu. 1993 yılında Türkiye’ye döndü ve ATV Haber Dairesi Başkanı oldu. 31 Ocak 1994’de Türkiye’nin ilk anchorman’i olarak ATV Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. Hemen arkasından 10 Şubat 1994’te yayına giren “Siyaset Meydanı” programını sunmaya başladı. 2 yıl boyunca Anadolu Üniversitesi’nde TV Haberciliği dersi verdi. Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yapmaya başlayan Kırca, (“Golden Rose” ödülü başta olmak üzere) yaptığı programlarla birçok uluslararası ödül de kazanmıştır. Candaş ve Ozan adlarında iki oğlu vardır.

Nebil Özgentürk : Adana doğumludur. luğunun büyük bölümü Adana’da geçmiştir. Yazar ve program yapımcısıdır. 1994’ten beri Bir Yudum İnsan programı ile , spor,siyaset gibi birçok alanda tanınmış isimlerin hayatlarını ele almış ve bilinmeyen yönleri ile inceleyip, insanların karşısına çıkarmaya çalışmıştır.Ayrıca uzun süre Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Öteki Bahçe ve Hayata Dair
Öteki Bahçe ve Hayata Dair
Öteki Bahçe ve Hayata Dair
Öteki Bahçe ve Hayata Dair

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here