EATALY PEYNİR GÜNLERİ
EATALY PEYNİR GÜNLERİ
EATALY PEYNİR GÜNLERİ

19- 22 Şubat tarihleri arasında Eataly ’da  gerçekleşecek “2. Peynir Günleri” kapsamında peynire dair her şey lezzet tutkunları ile buluşacak.

Eataly mağazası içerisinde, günlük olarak manda sütü ile üretilen İtalyan peynirleri ile birlikte; tulum peynirlerinden yöresel Türkmen saçak peynirine, Kars gravyerinden Divle Obruk peynirine kadar en lezzetli Türk peynirleri her gün lezzet tutkunları ile buluşuyor. Her bir peynir çeşidinin hikayesine ve peynirleri işleyen lokal üreticilerin kimliklerine büyük önem veren Eataly, Peynir Günleri ile ziyaretçilerine konusunda uzman isimlerden peynir konusunda her türlü bilgiyi edinebilecekleri ve en leziz peynirleri tadabilecekleri aktiviteler sunacak.

Etkinlik Programı:
20 Şubat Cuma
19.00 -20.00: Oğul Türkkan ile “3 Mayalı 1 Tatlı – Peynir ve Arkadaşları” Tadım Etkinliği (Rezervasyon Gereklidir)

21 Şubat Cumartesi
14.00 -16.00 – İlhan Koçulu ile “Mutfakta ve da Türk Peynirleri” Tadım Paneli (Rezervasyon Gereklidir)
22 Şubat Pazar
14.00 -16.00 – İlhan Koçulu ile “Peynir Tabağı Hazırlamak” Tadım Paneli (Rezervasyon Gereklidir)

ler ücretsizdir.
Rezervasyon ve Bilgi: 0212 336 66 00  Zorlu Center – Meydan Katı (Square Floor) Beşiktaş – İstanbul

Eataly’nin ardındaki fikir çok basit: En kaliteli İtalyan lerini yiyebileceğiniz, satın alabileceğiniz ve yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz her şeyi, aynı çatı altında toplamak… Dünyada 25 Eataly mağazasından 11’i İtalya’nın Torino, Lingotto, Torino Lagrange, Pinerolo, Asti, Monticello, Milano, Genoa, Bologna, Roma, Bari ve Floransa şehirlerindedir. Eataly, Japonya’da 9, ABD’de New York ve Chicago olmak üzere 2, Dubai’de 1 ve son olarak İstanbul’da 1 mağazaya sahiptir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here