Akasya Acıbadem 1. yaşını kutluyor
Akasya Acıbadem 1. yaşını kutluyor
Akasya Acıbadem 1. yaşını kutluyor

Akasya Acıbadem 1. yaşını çeşitli lerle kutlayacak. , , söyleşiler ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle gelen ziyaretçiler güzel zaman geçirecek.

6-15 mart Dünyanın en canlı sergisinin heyecanını yaşamaya hazırsanız Live Status sergisi sizi bekliyor. Franz Sacher, Steve Jobs, John Pemperton, H.C. Andersen, Alexandre Graham Bell, Alfred Nobel, Thomas Alva Edison, Ruth Handler, Albert Einstein, W.A Mozart, Gustave Eiffel, Henry Ford, Coco Chanel, Andersen, Walt Disney gibi iz bırakmış dünyaca ünlü isimlerin canlı sergisi, Türkiye’de ilk kez Akasya’da olacak.

8 mart saat 16:00 “Eğer şahinin yazgısı göğün en yükseklerine uçmaksa, bizim yazgımız da birlikte dans etmek” diyen Los Vivancos luklarından bu yana hep birlikte dans eden yedi kardeşten oluşuyor. Eğitim hayatları Madrid’den Londra’ya, Vancouver’dan Hollanda’nın ünlü Bale su’na uzanan Los Vivancos üyeleri 2004’te bir araya gelip Los Vivancos’u kurdular ve o günden bu yana katıldıkları televizyon programları, ler ve özel gösterileriyle izleyenlere unutulmaz ve keyifli anlar yaşatıyorlar.

11 mart saat 15:00  Ünlü gazeteci ve yazar Ayşe Arman bu kez kırmızı bavuluyla birlikte Akasya misafirleriyle buluşuyor. “Biz kadınlar her şeyiz! Eşiz, sevgiliyiz, anneyiz, yol göstericiyiz, rehberiz, patronuz, işçiyiz… Biz her şeyiz!” diyen Arman’ın kırmızı bavulundan kadının her hali çıkıyor. Yani Ayşe Arman’ın her hali… Kadınlığın her hali… Ünlü gazetecinin kırmızı bavulundan bakın neler neler çıkıyor? Bu samimi sohbeti sakın kaçırmayın.

14 mart saat 16:00 12 yaşında ilk bestesini yapan Nil Karaibrahimgil, birçok reklam müziğinin altına imzasını atmıştır. 2002 yılında Nil Dünyası isimli ilk albümünü piyasaya çıkaran Karaibrahimgil, başarısını Nil FM, Tek Taşımı Kendim Aldım ve Nil Kıyısında, Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum albümleriyle devam ettirdi. Şubat 2011’de köşe yazılarından oluşan İçimi Açsan Nar, Ama Yerim Dar isimli kitabı yayımlanmıştır.

14 mart saat 18:00 1995 yılında dört lise arkadaşı tarafından kurulan Mor ve Ötesi ilk albümü olan Şehir’i 1995 yılında çıkardı. Sonraki albümleri Bırak Zaman Aksın ile büyük beğeni toplayan Mor ve Ötesi, ülkemizi 2008 Eurovision Şarkı Yarışması’nda En İyi Grup ödülüne layık görülen grubun son albümünün ismi Güneşi Beklerken’dir.

18 mart saat 15:00 Yekta Kopan, henüz çocuk yaşta TRT  Radyosu’nda seslendirme yapmaya başladı ve bu alandaki çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Yaşamına ’da devam eden Yekta Kopan’ın öyküleri Hayalet Gemi dergisinde yayınlandı ve bunları romanları takip etti. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri, 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanı’na yayımlanan Bir de Baktım Yoksun adlı öykü kitabı hem Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne hem de Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer görülerek önemli bir başarı kazandı.

Akasya Acıbadem 1. yaşını kutluyor

21 mart 17:00 Pop müziğin başarılı ismi Yalın, profesyonel anlamda müzik hayatına atıldığı son 6 sene içinde birbirinden özel 4 albüme imza attı. Dijital ortamda şarkı download’ları 3 milyonu aşan sayılarla rekorlar kırdı. Bu dört albümümün toplam satışı 1 milyonun üzerine çıktı. Müzik hayatı boyunca birçok şehirde sahne alan Yalın, üniversite gençlik festivallerinde de enerjik, renkli ve başarılı konserlere imza atarak, bu konserler ile milyonlarca kişiye sahneden ulaştı. çının yalinonline.com isimli resmi internet sitesi ayda 5 milyonu edilen sanatçı sitelerinden biri olma özelliğine sahip.

22 mart Anadolu’nun tutsak aşklarını çağdaş bale adımlarıyla anlatan koreograf Merih Çimenciler, “Fırat’a Ağıt” adlı eseriyle sizleri görsel bir şölene davet ediyor. Fırat’a Ağıt, ilk kez 1997 Varna Uluslararası Balkan Bale Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirip, basın ve bale otoritelerinin büyük beğenisini kazanmıştır. Ayrıca Antalya Altın Portakal Festivali Galası’na ve Uçan Süpürge Film Festivali Galası’na katılmıştır. Ruhi Su ve Aziz Nesin’i anma gecelerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde, AKM’de ve 29 Ekim kutlamalarında başarılı temsiller vermiştir.

25 mart saat 15:00 Ahmet Ümit ilk öyküsünü 1982 yılında kaleme aldı. İlk kitabı Sokağın Zulası 1989 yılında yayınlandı. Bu kitabı, Çıplak Ayaklıydı Gece, Masal Masal İçinde, Bir Ses Böler Geceyi, Sis ve Gece, Kar Kokusu, Agatha’nın Anahtarı, Patasana, Kukla, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Beyoğlu Rapsodisi, Aşk Köpekliktir, Kavim, Ninatta’nın Bileziği, İnsan Ruhunun Haritası, Olmayan Ülke, Bab-ı Esrar, İstanbul Hatırası, Sultanı Öldürmek, Beyoğlu’nun En Güzel Abisi adlı eserleri izledi. Kitapları yirminin üzerinde dile çevrilen Ahmet Ümit’in masal kitapları ve bazı romanları okullarda yardımcı ders kitabı olarak okutulmaktadır.

28 mart saat 16:00 Şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki 40 kişilik kadrosuyla çağdaş müzikten caza, hatta çok sesli türkü düzenlemelerine kadar uzanan çok geniş bir repertuvara sahip olan Boğaziçi Caz Korosu, Interkultur’un yayımlamış olduğu dünya sıralamalarında Folklor kategorisinde 2. ve dünya genelinde ise 12. olarak gösteriliyor. Boğaziçi Caz Korosu son olarak, Ekim 2014’te Fransa’da düzenlenen ve koro dünyasının zirvesi olarak kabul edilen dünyaca ünlü koro festivali Polyfollia’ya özel olarak davet edilen 11 topluluğun içinde yer alarak bu festivalde Türkiye’yi temsil eden ilk koro olma özelliğine sahip olmuştur.

Akasya Acıbadem, Üsküdar 34660 İstanbul / Türkiye

Marmaray: Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından Metro bağlantısı ile Ünalan istasyonu

Metrobüs: Anadolu yakası Uzunçayır istasyonu bağlantısı

Metro: Kadıköy-Kartal Metro hattı Ünalan istasyonu, Hacıosman-Taksim hattı Gayrettepe metro istasyonundan Zincirlikuyu metrobüs bağlantısı

Otobüs: İETT 202 Bostancı-Taksim otobüsü Uzunçayır durağı

Araba: E5 Haydarpaşa yönü 4. Km., Boğaziçi köprüsünden E5 Harem sapağı, Haydarpaşa yönünden E5 Kadıköy-Hasanpaşa sapağı, Bostancı yönünden E5 Acıbadem sapağı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here