Kartal Belediyesi Tiyatro Festivali 2015
Kartal Belediyesi Tiyatro Festivali 2015
Kartal Belediyesi i 2015

Kartal Belediyesi Tiyatro Festivali 2015 bu senede birbirinden güzel oyunları kartaldaki tiyatroseverlerle buluşturacak. Tüm oyunların ücretsiz seyredebileceği festival 23 mart 2015 saat 20.00 deki Ferhan Şensoyun yazıp yönettiği Ferhangi Şeyler oyunu ile başlayacak. ler biletsizdir. Tavsiyemiz tiyatrolar başlamadan önce alanda olmanızdır.

23 Mart 20.00 Pazartesi Ferhangi Şeyler Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde Ferhan Şensoy’un 7 Mart 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi, gündelik herhangi olayların Ferhanca bir mizah penceresinden değerlendirilmesidir.

24 Mart 20.00 Salı 5. Frank Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde “5. Frank”, modern ve dinamik reji anlayışı, tempo ve coşkusuyla, seyirciye gülmecesi bol, keyifli ve aynı zamanda sarsıcı bir tiyatro lezzeti sunuyor. Oynayanlar: Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Ayça Güngör, Alican Yılmaz, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Hivda Zizan Alp, Mehmet Solmaz, Pelin Bölükbaş, Serdar Akülker

Sevgi, iyilik, sevecenlik, acıma gibi insana özgü duyguların bütünüyle yok sayıldığı vahşi kapitalizmi, para, güç ve ölüm olguları üstünden grotesk bir dille eleştiren “5.Frank”, oyuncular tarafından canlı olarak yapılan müzikleriyle, modern ve dinamik reji anlayışı, tempo ve coşkusuyla, seyirciye, gülmecesi bol, keyifli ve aynı zamanda sarsıcı bir tiyatro lezzeti sunmayı vadediyor.

25 Mart 20.00 Çarşamba Bir Delinin Hatıra Defteri Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde , Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Tiyatrosu’nda oynanmıştı. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak.

26 Mart 20.00 Perşembe Sümerce Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde,  50. sanat yılına özel hazırladığı Sümerce gösterisinde Tilmaç, hayat hikayesini eğlenceli anlatımıyla birleştirerek izleyicilerine keyif dolu anlar sunuyor. Tiyatral gösterilerinde yer aldığı etkinlikte geçmişten bu güne ustaları Münir Özkul, Adile Naşit, Gazanfer Özcan gibi isimlerle anılarına da yer veriyor. Sümer Tilmaç’a gösterisinde yönetmen ve oyuncu Müfit Kayacan ile oyuncu Hande Tilmaç eşlik ediyor. Kahkahalarla izleyeceğiniz bu gösteride kendinizi zaman yolculuğuna bırakacaksınız.

27 Mart 20.00 Cuma Zübük Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde , Türkiye’nin önemli ve usta yazarlarından Aziz Nesin’in, 2015 yılında kutlanacak doğumunun 100. yılı nedeniyle “Zübük” isimli eseri, Nedim Saban tarafından uyarlanarak özel olarak sahneye taşındı. Tuna Orhan, Kemal Sunal tarafından e taşınan “Zübük” karakterine farklı bir yorum getiriyor. Oyunun diğer rollerinde tiyatro, ve TV dizilerinden tanıdığınız Halim Ercan, Hakan Akın, Hilmi Özçelik, Ercü Turan, Evren Erler, Şebnem Bilgeer,  Deniz Değirmenci, Serdar Aydın, Ena Alpar, Emrah Düzkaya, Selim Tezin gibi isimler rol alıyor. Oyunun yardımcı yönetmeni Bülent Seyran.

Kartal Belediyesi Tiyatro Festivali 2015

Tiyatro / Tahta Çanak 28 Mart 2015 Cumartesi 20:00   /  Mekan: Uğur Mumcu YKYM

Tiyatro / Kral Ölüyor 28 Mart 2015 Cumartesi 20:00   /  Mekan: Soğanlık YKYM

Tiyatro / Joko’nun Doğum Günü  29 Mart 2015 Pazar 20:00   /  Mekan: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

Tiyatro / 2. Baskı 30 Mart 2015 Pazartesi 20:00   /  Mekan: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here