Alaçatı 6. Ot Festivali 2015
Alaçatı 6. Ot Festivali 2015 Alaçatı 6. Ot Festivali 2015
Alaçatı 6. Ot i 2015

2015 yılında 6.sı düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali 26 – 29 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalin teması EBEGÜMECİ olacak. EBEGÜMECİ; Malvaceae familyasından olan ebegümeci, deniz kenarlarına, bataklık ve nehir kenarlarına, rutubetli ortamlara özgü bir bitkidir. Avrupa Kuzey Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde doğal olarak yetişen ebegümeci, ülkemizde 8 ebegümeci türü yetişmektedir farklı noktalarda doğal olarak ve bol miktarda yetişen çok şifalı bir bitki.İngilizce adı olan “Mallow” Yunanca “yumuşatmak” anlamına gelen bir sözcükten türeyen ebegümecine bu ad, cildi yumuşatması ve sindirim sistemini rahatlatması dolayısıyla verilmiş.

Festival bahane; Doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemek amaç. Ayrıca, Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkaha atmak amaç. Kısacası, “O anı yaşadım” diyebilmek. Tanıdıklarımızı, tanımadıklarımızı, kısacası herkesi bu keyfi hep birlikte paylaşmaya çağırıyorlar.

Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel lerinin kaybolmaması amacıyla organize edilen bir olacak.

Festival kapsamında Pinhanida, Alaçatı 6. Ot Festivali kapsamında hayranlarıyla buluşacak! ücretsizdir.

Alaçatı 6. Ot Festivali 2015
Alaçatı 6. Ot Festivali 2015
Alaçatı 6. Ot Festivali 2015
Alaçatı 6. Ot Festivali 2015

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here