22. İstanbul Caz Festivali
22. İstanbul Caz Festivali 22. İstanbul caz festivali
22. Caz i

22. İstanbul Caz Festivali‘nin programı Martı İstanbul’da yapılan basın toplantısı ile açıklandı. 22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran-15 Temmuz arasında yine cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını ağırlayacak!

Müzikte yarım asrı geride bırakan ABD’li efsanevi folk müzisyeni Joan C. Baez, olağanüstü vokaliyle 1 Temmuz’da bir kez daha İstanbul’da olacak. Grammy ödüllü bas dehası Marcus Miller da 2 Temmuz’da festival sahnesinde . Ünlü piyanist Jools Holland 22. İstanbul Caz Festivali programıyla 7 Temmuz’da ilk kez İstanbul’da! , 2013’teki etkileyici festival performansıyla hatırladığımız Melody Gardot; zarif, güçlü ve karakteristik vokaliyle 6 Temmuz’da İstanbul’da! Kübalı caz piyanisti Rober Fonseca ile Gineli müzisyen Fatou Diawara, 8 Temmuz’da ritmik Afro-Latin müziğini festival sahnesine taşıyacak. Bas virtüözü Charnett Moffett, yıldızlarla dolu Nettwork grubuyla 3 Temmuz’da ilk kez İstanbul’da! Ustalarla Buluşmalar, 9 Temmuz’da MahsaVahdat, Norveçli piyanist Tord Gustavsen ve İstanbullu vurmalı çalgılar ustası Fahrettin Yarkın‘ı ağırlıyor. Festival bu yıl, Fenerbahçe Parkı’ndaki “Parklarda Caz” ile Kadıköy’deki “Gece Gezmesi” leriyle Anadolu yakasına da taşınıyor! Reggae müziğin önemli bas ve davul ikililerinden Sly & Robbie ve Norveçli caz trompetçisi Nils Petter Molvaær 11 Temmuz’da festivalde! Avangard caz üçlüsü The Bad Plus, günümüzün en karizmatik saksofon virtüözlerinden Joshua Redman ile 10 Temmuz’da festivalde birarada! Türkiye caz sahnesinin başarılı isimlerini Avrupalı ustalarla buluşturan “Avrupa Caz Kulübü” 9. yılında da festival boyunca salon iksv‘de! Festival, 30 Haziran’da ödüllü caz piyanisti Tigran Hamasyan geleneksel Ermeni müziğini yorumladığı özel projesiyle konuk edecek. Festivalin bu yılki “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” sahibi olacak Emin Fındıkoğlu yeni projesiyle 27 Haziran’da açılış iyle sahnede olacak! “Parklarda Caz” ile cazın ışığı Fenerbahçe Parkı’na taşınıyor! The Soul Rebels Brass Band ve GençCaz finalistleri 4 Temmuz’da sahnede olacak. 22. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri 11 Nisan’dan itibaren Biletix ve İKSV’de satışa sunulacak.

Bu yıl festivale ev sahipliği yapacak mekânlar arasında Almanya Sefareti Tarabya Yazlık Rezidansı, Avusturya Başkonsolosluğu/Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi, Aya İrini Müzesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, ENKA Eşref Denizhan Açık Hava su, Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon, Feriye Lokantası, İstanbul Erkek Lisesi, KüçükÇiftlik Park, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Sepetçiler Kasrı ve Salon İKSV yer alıyor.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek ücretsiz etkinliklerle İstanbul’da caz havası parklar ve sokaklara da taşınacak. “Parklarda Caz”lı Fenerbahçe Parkı’ndan, “Gece Gezmesi”yle Kadıköy’e, şehrin açık hava mekânları cazın enerji yüklü notalarıyla dolacak.

“Parklarda Caz”
4 Temmuz Cumartesi, 17.00, Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon

Festival caz müziğinin enerjisini yine parklara taşıyarak 4 Temmuz Cumartesi günü İstanbullulara açık hava şenliği yaşatacak. Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’a konuşlanmış sahnelerde bando ve caz orkestralarıyla Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen başarılı genç cazcılarını aynı etkinlikte buluşturacak “Parklarda Caz”, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

“Gece Gezmesi” 8 Temmuz Çarşamba, Kadıköy-Moda-Yeldeğirmeni

İlk kez düzenlenecek “Gece Gezmesi” etkinliği, müzik şenliği ruhunu Kadıköy haritasına taşıyor. 8 Temmuz Çarşamba günü Kadıköy, Moda ve Yeldeğirmeni rotasında yer alan çeşitli konser mekânlarında, civar müzisyenlerin ev stüdyolarında ve atölyelerde, “Gece Gezmesi” kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu etkinlikler, Türkiye’den alternatif/bağımsız müzisyenler ve cazın genç temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek.

22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran Cumartesi akşamı 21.00’da Avusturya Başkonsolosluğu’nun Yeniköy’deki Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde başlayacak. Festivalin bu yılki Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü alacak usta caz müzisyeni, piyanist ve besteci Emin Fındıkoğlu’nun, ilk kez seslendirilecek bestelerine de yer verdiği yeni projesi Emin Fındıkoğlu+12 konseri, festivalin açılışını yapacak. Gece, Türkiye’de R&B vokalin aranan ismi Bora Uzer’in festivale özel projesiyle devam edecek. Festivalin açılış konseri için sınırlı sayıda bilet de Biletix ve İKSV gişelerinde satışta olacak.

22. İstanbul Caz Festivali 22. İstanbul caz festivali
22. İstanbul Caz Festivali

22. İstanbul Caz Festivali programında kimler var

• Cazın Genç Dehası Tigran Hamasyan İki Farklı Projeyle Festivalde
30 Haziran Salı, 21.00, Aya İrini Müzesi
1 Temmuz Çarşamba, 19.00, Cemal Reşit Rey Konser Salonu

1987 Ermenistan doğumlu genç müzik dehası Tigran Hamasyan, iki özel konserle festivalin konuklarından. 3 yaşında piyano çalmaya başlayan Hamasyan henüz 18 yaşındayken Montreux Caz Festivali ve Thelonious Monk Enstitüsü’nün piyano yarışmalarında birincilik kazandı. Aynı yıl ilk albümü World Passion’ı çıkaran çının 2011’de yayımlanan albümü A Fable, Fransa’nın Grammy’leri sayılan Victoires de la Musique ödülüne layık görüldü.  The Guardian’ın hakkında “Hem groove dolu hitler yazabilen hem de birçok stili ustalıkla çalabilen bir virtüoz”; Herbie Hancock’un “Artık benim öğretmenim sensin” dediği Tigran Hamasyan’ın hayranları arasında Brad Mehldau, Chick Corea ve Herbie Hancock gibi isimler de yer alıyor.

Tigran Hamasyan’ın geleneksel Ermeni müziğini yorumladığı ilk konseri 30 Haziran Salı akşamı Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Oda korosu projesi olan “Luys i Luso” başlıklı konserde usta piyaniste Harutyun Topikyan yönetimindeki Erivan Devlet Oda Müziği Korosu eşlik edecek. Dünyanın 100 farklı kilisesinde icra edilecek projenin Eylül ayında ECM etiketiyle bir albümü de yayımlanacak.

Hamasyan, ertesi akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda trio’suyla hareketli ve melodik bir caz akşamı için ikinci kez cazseverlerle buluşacak. Sahne enerjisiyle indie-rock müzisyenlerini hatırlatan Hamasyan’a konserde basta Sam Minaie, davulda ise Arthur Hnatek eşlik edecek. Şubat ayında çıkardığı son albümü Mockroot ile cazın genç yıldızları arasındaki yerini sağlamlaştıran Hamasyan, konserde yeni albümünden parçalar seslendirecek.

• Joan Baez, 11 Yılın Ardından Yeniden Açıkhava Sahnesi’nde
1 Temmuz Çarşamba, 21.30, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi

30’dan fazla albümle müzikte yarım asrı geride bırakan, aktivist kimliğiyle de popüler müziğin en önemli seslerinden kabul edilen efsanevi folk müzisyeni Joan Baez, unutulmaz baladlarıyla 11 yıl sonra festival kapsamında yeniden İstanbul’da. 1 Temmuz Çarşamba akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenecek konserde Baez, Diamonds & Rust, Donna Donna, Queen of Hearts gibi kendi hitleri ve yeniden hayat verdiği House of The Rising Sun, Let it Be, Forever Young gibi klasikleri seslendirecek.

1960’lı yıllardan beri koruduğu protest duruşuyla 68 kuşağının sembolleşen kadın müzisyenlerinden Joan Baez, 1969 yılında Woodstock’ın yıldız isimleri arasında yer aldı ve şarkıları yıllar boyunca öğrenci hareketi marşları olarak söylendi. Folk müziğinin sembol isimleri arasında yer alan Baez, 2007 yılında Grammy Müzik Ödüllerinin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.  2013’te sanat hayatının 55. senesini kutlayan Baez, en son 2004 yılında 11. İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olarak Açıkhava Sahnesi’ndeydi.

• Marcus Miller’la Afrika’dan Amerika’ya Uzanan Müzik Yolculuğu “Afrodeezia”
2 Temmuz Perşembe, 21.00, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi

Yıllardır yayımladığı başarılı albümleri ve etkileyici tekniğiyle Türk seyircisinin yakından tanıdığı bas dehası Marcus Miller müzikal mirasının kaynağına döndüğü yeni projesi ve 10. albümü Afrodeezia ile bir kez daha festivalin konuğu oluyor. Nisan ayında yayımlayacağı albümü için siyah müziğin izlediği rotadan ilham alan Miller, dinleyicileri yeni topluluğuyla Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde cazdan, Latin müziğine, afro beat’ten reggae’ye uzanan bir müzik yolculuğuna çıkaracak.

Daha önce birçok kez İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olarak konser veren Marcus Miller, 30 yılı aşkın müzik kariyerinde luk idolü Miles Davis’in yanı sıra Aretha Franklin, Roberta Flack ve David Sanborn gibi pek çok ünlü sanatçıyla çalışmalarda bulundu; Joe Sample, McCoy Tyner, Elton John, Bryan Ferry, Jay Z ve LL Cool J’in de dahil olduğu 400’ün üstünde albümde bas gitarıyla yer aldı. Aldığı Grammy ödüllerinin yanı sıra 2013 yılında UNESCO barış elçisi seçilen Miller, UNESCO’nun kölelik karşıtı projesi “Slave Route”un da sözcüsü olarak atandı.

• Bas Virtüözü Charnett Moffett ile “Nettwork” Gecesi
3 Temmuz Cuma, 21.00, Sakıp Sabancı Müzesi

Bugüne kadar Wynton Marsalis, McCoy Tyner, Ornette Coleman gibi pek çok efsane isme eşlik ederek 200 kayıtta yer alan bas efsanesi Charnett Moffett, yıldızlarla dolu bir kadroyla festivalin konuklarından olacak. Moffett, kariyeri boyunca dirsek temasında olduğu virtüözleri bir araya getirdiği son projesi NettWork’le, 3 Temmuz Cuma akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nde İstanbul’daki ilk konserini verecek.

İki elini kullanarak çaldığı ‘tapping’ tekniğinin yaratıcısı, 4 kez Grammy’lerde aday gösterilmiş gitar virtüözü Stanley Jordan; çağdaş ve geleneksel caz müziği ile gospel, Latin, samba gibi farklı türleri bir araya getirmesiyle tanınan piyanist Cyrus Chestnut ve The Tonight Show with Jay Leno’daki performansıyla tanınan, hem Wynton hem de Branford Marsalis’in Grammy kazanan tüm kayıtlarında yer almış tek sanatçı olma ayrıcalığını taşıyan Jeff “Tain” Watts, “NettWork” gecesinde Moffett’e eşlik edecek isimler olacak.

• Vokalist, Şarkı Yazarı ve Müzisyen Melody Gardot ile Sepetçiler Kasrı’nda Bir Gece
6 Temmuz Pazartesi, 19.30, Sepetçiler Kasrı

20. İstanbul Caz Festivali’ndeki performansıyla İstanbullu müzikseverleri kendine hayran bırakan Melody Gardot zarif, güçlü ve karakteristik vokalinin yanı sıra yepyeni şarkılarıyla bir kez daha festival seyircisiyle buluşacak. Gardot, 6 Temmuz Pazartesi akşamı Sepetçiler Kasrı’nda olacak. Konser öncesinde Polonya’nın en iyi caz müzisyenleri arasında gösterilen, basçı Wojtek Mazolewski beşlisiyle birlikte sahneye çıkacak.

• BBC 2’deki Kült Televizyon Programının Yıldızı Jools Holland, Marc Almond ve Rhythm and Blues Orchestrası 7 Temmuz Salı, 21.00,  Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi

BBC 2’deki kült televizyon programı Later… with Jools Holland ile kendine büyük bir hayran kitlesi edinen usta piyanist Jools Holland, 20 kişilik dev orkestrasıyla ilk kez İstanbul’a geliyor. 7 Temmuz Salı akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’ndeki konserde Jools Holland & His Rhythm and Blues Orchestra’ya eşlik edecek sürpriz isim ise şarkıcı ve söz yazarı Marc Almond olacak.

• Buena Vista Social Club ile dünyayı turlayan caz piyanisti Roberto Fonseca ve 2013 Glastonbury performansıyla devleşen Malili Fatoumata Diawara aynı sahnede

8 Temmuz Çarşamba, 21.45,  Feriye Lokantası

Buena Vista Social Club ile dünyayı turlayan Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca ve Damon Albarn’dan Herbie Hancock’a, Amadou and Mariam’dan, Paul McCartney ve Roots’a sayısız isimle birlikte çalışmış Malili müzisyen ve şarkıcı Fatoumata Diawara, sıcak ve ritmik bir Afro-Latin müzik akşamı için 8 Temmuz Çarşamba akşamı Feriye Lokantası’nda bir araya geliyor.

• “Ustalarla Buluşmalar” bu yıl İran’dan Norveç’e uzanıyor: Mahsa Vahdat, Tord Gustavsen ve Fahrettin Yarkın bir arada  9 Temmuz Perşembe, 21.00, İstanbul Erkek Lisesi Bahçesi

İstanbul Caz Festivali kapsamında 2006 yılından bu yana Türk müziği ile benzer kaynaklardan beslenen dünyaca ünlü sanatçıları, ülkemizden usta isimlerle yeni ve özgün üretimler lemek üzere bir araya getiren “Ustalarla Buluşmalar” konserleri bu yıl yine özel bir projeyle devam ediyor.  9 Temmuz Perşembe akşamı İstanbul Erkek Lisesi Bahçesi’nde gerçekleştirilecek “Ustalarla Buluşmalar” konserinde İranlı sanatçı Mahsa Vahdat, Norveçli piyanist Tord Gustavsen ve İstanbullu vurmalı çalgılar ustası Fahrettin Yarkın sahneden seyircilere müzikleriyle birlikte seslenecekler.

• “Caz İçin Tuhaf Bir Yer”: The Bad Plus ve Joshua Redman 10 Temmuz Cuma, 19.30, ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Yaratıcı ve eğlenceli yorumlarıyla tanınan avangard-caz üçlüsü The Bad Plus, günümüzün en karizmatik saksofon virtüözlerinden Joshua Redman ile festival sahnesinde güçlerini birleştirecek. 10 Temmuz Cuma akşamı ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek konserden önce, Avrupa cazının parlayan yıldızlarından Fransız akordeon sanatçısı Vincent Peirani, beşlisiyle sahnede olacak.

• Caz Sıcağına “Kuzey Işıkları”: Sly & Robbie, Nils Petter Molvaær 11 Temmuz Cumartesi, 19.00, KüçükÇiftlik Park

Bugüne kadar 200 bin kayıtta yapımcı ya da müzisyen olarak yer alan, reggae müziğin en önemli bas ve davul ikilisi Sly & Robbie, Norveçli usta caz trompetçisi Nils Petter Molvaær ile sıra dışı bir konser için festivalde buluşuyor. Jamaika’nın groove ustaları ve dünyanın en iyi davul-bas ikililerinden, Grammy ödüllü Davulcu Sly Dunbar ve basçı Robbie Shakespeare, Grace Jones’dan Mick Jagger’e birçok uluslararası yıldızla çalışmaları ve yer aldıkları her projeye kendi groove anlayışlarını katmalarıyla tanınıyor. Norveç’in elektro caz alanındaki en önemli isimlerinden Nils Petter Molvær’le birlikte sahnede olacak ekibe, gitarda yine Norveç caz sahnesinin aktif isimlerinden Eivind Aarset ve elektronik müzik dehalarından Vladislav Delay eşlik edecek. Sadece 2015 yazına özel olarak tasarlanan bu projede müzisyenler ilk defa aynı sahnede olacak ve cazdan dub’a, elektronik müzikten dünya müziğine izleyenleri keyifli bir yolculuğa çıkaracak. 11 Temmuz Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek konserden önce Korhan Futacı ve Kara Orkestra, İstanbul’un kaosunu ve deliliğin müzikal hikâyesini kendi stilleriyle dinleyicilere anlatacak. Kuzey Işıkları etkinliğinde sahne alacak diğer sürpriz isimler festivalin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

• Süper starlardan oluşan bir quartet: Chris Potter, Dave Holland, Lionel Loueke, Eric Harland 13 Temmuz Pazartesi, 21.00, CRR

Saksofonda Chris Potter, basta Dave Holland, gitarda Lionel Loueke ve davulda Eric Harland; cazın yıldızları aynı sahnede buluşuyor. Underground gibi çok başarılı caz gruplarının lideri Chris Potter ve Bill Evans, Miles Davis gibi cazın en büyük isimleri ile çalmış, son dönemde gerçekleştirdiği quartet ya da big band projeleri ile aralarında Grammy de olan sayısız ödüle layık görülen Dave Holland, 13 Temmuz Pazartesi akşamı Cemal Reşit Rey’de bir araya geliyor. Blue Note plak şirketinin müzisyeni Lionel Loueke ile Charles Lloyd, Stefon Harris gibi isimlerle düzenli olarak çalışan, son dönem caz sahnesinin en faal ismi davulcu Eric Harland’ın da katılmasıyla tamamlanan bu quartet, caz severleri oldukça tatmin edecek eşsiz bir gece vaat ediyor.

Salon’da Avrupa Caz Kulübü geceleri

Türkiye caz sahnesinin başarılı isimlerini Avrupalı ustalarla özel projelerde buluşturan ve bir araya gelmeyecek müzisyenlere adeta bir “jam session” olanağı sunan “European Jazz Club – Avrupa Caz Kulübü” serisi 9. yılında yepyeni projelerle sürüyor. Konser serisi, bu yıl da İstanbul Caz Festivali boyunca Salon İKSV’de  devam edecek.

WeeD Feat. ERNST  REIJSEGER, 30 Haziran Salı, 21.30
Çağdaş müziğin ikonik ismi John Cage ile Harvard Üniversitesi bünyesinde ve Amerika’nın çeşitli yerlerinde performanslar ve dünya prömiyerleri gerçekleştiren Şenol Küçükyıldırım, gitarda Çağlayan Yıldız ve Şevket Akıncı’nın ve bas gitarda Murat Çopur’un olduğu WeeD ile birlikte seslerin sınırlarında gezinerek keşfedilmemiş olanın izini sürüyor. WeeD’e bu konserde Hollandalı çellist Ernst Reijseger eşlik edecek. Ernst Reijseger, Werner Herzog’un müziklerinden klasik ve çağdaş müziğe birçok alanda eser vermiş,  çellosunu çok yaratıcı bir şekilde kullanabilen usta bir isim.

DAVE ALLEN BAND feat. MICHAEL GRIENER, 8 Temmuz Çarşamba, 21.30
Etkileyici tekniği ve güçlü melodileriyle dikkatleri çeken gitarist Dave Allen, Amerika dışında Avrupa ve Asya’da da David Liebman, Mark Turner, Jeff Ballard, Marcus Gilmore gibi birçok caz sanatçısıyla birlikte çalıştı. Uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan Dave Allen, grubu ve bateride harikalar yaratan Alman caz müzisyeni Michael Griener ile birlikte sahne alacak.

BAŞAK YAVUZ BAND feat. VINCENT PEIRANI, 9 Temmuz Perşembe, 21.30
İstanbul Caz Festivali dahil olmak üzere New York, Montreal ve İstanbul’un çeşitli kulüplerinde sahneye çıkmış caz vokalisti Başak Yavuz, Tamer Temel, Adem Gülşen, Alper Yılmaz ve Erdem Göymen’den oluşan grubuyla birlikte Fransız akordeoncu Vincent Peirani ile aynı sahneyi paylaşacak. Peirani, 10 Temmuz Cuma akşamı ise The Bad Plus ve Joshua Redman konseri öncesinde ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

BURAK BEDİKYAN EUROPEAN QUARTET, 14 Temmuz Salı, 21.30
Gerek kendi liderliğindeki projelerle, gerek yerli ve çoğunlukla yabancı ustalarla beraber “Sideman” kimliğiyle ülkemizin en çok tercih edilen müzisyenleri arasında üst sıralarda bulunan piyanist Burak Bedikyan ve quartet’i bu sene festivalde yer alıyor. Bedikyan, kuşağının en üretken saksofon sanatçıları arasında kabul edilen Andy Middleton, yaratıcılığın ön planda olduğu doğaçlamalarıyla caz çevrelerinin aranılan kontrbas sanatçısı olan Johannes Strasser ve uzun yıllar Art Farmer Beşlisi’nde yer alan müzisyen Joris Dudli’yle bir araya geliyor.

Festivalin son haftasına eklenecek sürpriz isimler

Festivalin son haftası, önümüzdeki günlerde açıklanacak konserlerle renklenecek. 22. İstanbul caz Festivali, 2015’te 100. doğum yılı kutlanacak olan ünlü şarkıcı Frank Sinatra’nın anısına muhteşem bir konser için hazırlıklarını sürdürüyor. Almanya Sefareti Tarabya Yazlık Rezidansı’nda gerçekleştirilecek bu eşsiz konserin tam tarihi ve yer alacak sanatçıların isimleri yakında açıklanacak.

Festivalin son günlerinde yer alacak bir diğer sürpriz isim ise, 2013 yılında Nakamarra şarkısıyla Grammy’ye de aday olan Avustralyalı topluluk Hiatus Kaiyote olacak. 2012 yılında yayınlanan ilk albümleri Tawk Tomahawk ile büyük başarı kazanan grup, ikinci albümleri Choose Your Weapon’ı önümüzdeki Mayıs ayında müzikseverlere sunmaya hazırlanıyor. Topluluğun konser tarihi ve mekânı önümüzdeki dönemde açıklanacak.

Bu yıl sevilen caz kulüplerinden Nardis Jazz Club’ın yanı sıra, yine İstanbul’un önemli caz duraklarından biri olan Nublu ve eskimeyen konser mekânlarından Roxy de sahnesini İstanbul Caz Festivali’yle paylaşacak. Temmuz ayı boyunca Nardis, Nublu ve Roxy’de gerçekleştirilecek konserlerin programı ve bilet/rezervasyon bilgileri mekânların web sitelerinden takip edilebilir.

Festival dergisi ve albümü

Festival programına dair detaylı içeriklerin, Türkiyeli sanatçı ile yazarlardan görüşlerin ve yazıların da yer alacağı Festival Dergisi, Haziran ayı içersinde müzikseverlerle buluşacak. İstanbul Caz Festivali ve EMI Türkiye işbirliğiyle hazırlanacak festival CD’si ise festivale gelecek yıldızların seçme çalışmalarını içerecek ve Haziran ayında müzik marketlerde olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here