Dünya Müziği Günleri 2016 

Akbank , Mayıs ayında, farklı coğrafyalardan gelen dört grubun katılımıyla Dünya Müziği Günleri‘ne ev sahipliği yapıyor.

7 Mayıs’ta, kariyerinin 40. senesini kutlayan, Dünya Müziği’nin öncü gruplarından kabul edilen ve Türk folk müziğinden de ilham alan Fin grup Piirpauke‘nin iyle başlayacak , 12 Mayıs’ta, virtüöz piyanist Lang Lang’a Carnegie Hall konserinde eşlik etmiş, Çin geleneksel enstrumanı erhu ustası Guo Gan ve Japon geleneksel enstrumanı kotoyla Batı Dünyası’nda büyük başarı kazanmış Mieko Miyazaki‘nın sıradışı konseriyle devam edecek.

26 Mayıs’ta, Pakistan’dan bir ikili; sitar enstrumanının yaşayan en büyük üstadlarından olan Ashraf Sharif Khan ve yine Pakistan’ın önde gelen tablacılarından olan Shahbaz Hussain, verecekleri konserle seyircilere çok özel bir deneyim yaşatacaklar.

Akbank Sanat Dünya Müziği günleri, Batı Afrika müziğinin yükselen yıldızı; kora, ngoni gibi geleneksel enstrumanlar çalan ve kökleri Orta Çağ’a dek uzanan bir griot (hikaye anlatıcı) aileden gelen Senegalli Diabel Cissokho‘nun grubuyla vereceği konserle sona erecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here