Ağababa Döner
Ağababa Döner ağababa döner
Ağababa Döner

Ağababa Döner, odun ateşinde pişen, nefis yaprak dönerinin yanı sıra, kebapları, ızgaraları, çorbaları, zeytinyağlıları, sulu ev leri, mezeleri, tatlıları ve tüm lezzetleriyle kendinden söz ettiren bir yer olarak biliyordum ama bir türlü denk getiremediğim buluşmayı  Bi Mutfak İki Şefin etkinliğinde gitme fırsatı yakaladım. Ümraniye Dudullu’da İMES Sanayi Sitesi B kapısının hemen karşısında yer alan Ağababa Döner geniş iç mekanı yazın bahçesinde keyifli yemekler yiyebileceğiniz bir restaurant. 350 kişilik mekanda 75 kişi çalışıyor,  Ağababa da müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor,  hafta içi öğle saatlerinde çevredeki iş yerlerinden gelen müşterileri ile epey bir yoğunluk oluyor , cumartesi pazar günleri sabah 08.00 akşam 22:00 kadar açık bulunuyor. Günde yaklaşık 400 kg et tüketiliyor bunun 280 kg döner olarak sunuluyor. Ortalama 25-30 tl arasında bir ücret ödeyerek doyurucu bir et keyfi çıkartabilirsiniz. İnternet sitesinde günlük olarak sebze ve et yemekleri günün menüsü kapsamında bilgilendirmeleri bence büyük bir artı bence.

döner ağababa döner

süzme mercimek çorbası ağababa döner

ağababa döner
Ağababa Döner
ağababa döner
Ağababa Döner

şişler ağababa döner

meze ağababa döner

ağababa döner
Ağababa Döner
ağababa döner
yoğurt

Ağababa Dönerin etleri Balıkesir’in kıvırcık kuzuları süt danalarından hazırlanıyor etler usta ellerde hazırlanıp hiçbir katkı maddesi içermeden sunuluyor. Yemeğe süzme mercimek çorbası ile başlıyorum  limonu içine sıkıp lezzetine lezzet katmak elinizde , salata bar küçük tabak ama iki kişiye bile rahatça yeter. İştah açıcılarında ise en beğendiğim patlıcan ezme  oldu ayrıca haydari , acılı ezmede seçebilirsiniz. Yoğurt sevenler için de güveçte yoğurt seçilebilir. Etlerde ilk başta döner porsiyon geliyor Ağababa Döner tandırında pişirilen lavaş ekmeği ile dürüm yapıp yemenizi öneririm. Masaya ayrıca Şiş Kebab ve  Ağababa Köfte tercih edebilirsiniz.

ağababa döner
künefe

Fırın Sütlaç ağababa döner

ağababa döner
Ağababa Döner

Fıstıklı Kadayıf ağababa döner

Tatlılara gelirsek benim en çok sevdiğim künefe olduğu için ilk onu tadıyorum hataydan getiriliyormuş şerbetlenip sunuluyor tam kıvamında idi , Fırın Sütlaç ,Fıstıklı Kadayıf da tercih edebilirsiniz masada birden fazla kişi iseniz farklı tatlıları deneyebilirsiniz. Mekanın sosyal sorumluluk kapsamında artan yemekler ziyan olmaması için hayvan barınaklarına göndermeleri tüm işletmeler için örnek bir davranış. Gelemeyenler için sipariş Ataşеhir, Çеkmеköy, Ümraniye Sarıgazі taraflarına mevcut motorlu kuryelerle servis ediliyor. Ayrıca Ağababa Döner sosyal medya hesaplarını takip ederseniz şanslı misafir olması fırsatınızda var benden söylemesi.

Site : http://www.agababadoner.com

Adres : Dudullu Esenşehir Mah. Natoyolu Cad. No:229 imes B Kapısı Karşısı Ümraniye

Tel: 0216 420 62 62- 48-49

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here