Ezel Bahar
Ezel Bahar Ezel Bahar
Ezel Bahar

MSGSÜ Çağdaş Dans Ana Dalı öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Bedirhan Dehmen’in, Devlet Opera ve Balesi MDTist için hazırladığı yeni dans eseri “Ezel Bahar“ın prömiyeri, 15 Nisan Çarşamba 20:00’de Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDTist) ile çağdaş dans sahasının bağımsız sanatçılarından Bedirhan Dehmen’i buluşturan Ezel Bahar, 15 Nisan’da, Fulya Sanat’ta perde açıyor.

“Şöyle yanı başıma çimenlere uzan, kulak ver gümbürtüsüne dünyanın…”
Bahar mevsiminin çağrıştırdığı kırılganlık, döngüsellik, tamamlanma ve yeniden başlama gibi hal ve duygulardan yola çıkan Ezel Bahar, insanın kendisiyle ve bir başkasıyla nasıl daha yakından ilişkilenebileceği sorusunu ele alıyor; bu yakınlaşma çabasının çetrefilli doğasını sorguluyor. Sahnede zaman zaman grup halinde, zaman zaman ise birbirlerinden bağımsız hareket eden yedi dansçı hem sahne üzerinde hem de kendi içsel dünyalarında bir yolculuğa çıkıyor ve seyircileri, fiziksel ve duygusal sınırlarda dolaştıkları bu yolculukta kendilerine eşlik etmeye davet ediyor. Dans tarihinin, Bahar Ayini ve Apallachia’da Bahar gibi, baharı konu edinen koral yapıtlar geleneğini selamlayan eser, insanlar arasında insanî bir buluşmanın ipuçlarını arıyor.

Ezel Bahar
Ezel Bahar

EZEL BAHAR
Konsept & Koreografi: Bedirhan Dehmen
Yaratıcı & Sahneleyenler: Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Bedirhan Dehmen, Alper Marangoz, Beril Şenöz, Melissa Ugolini, Canberk Yıldız
Müzik: İbrahim Özmen
Işık Tasarımı: Kerem Çetinel
Fotoğraflar: Eylül Özmen, Orçun Ataman

TEMSİLLER:
15 Nisan, Çarşamba, 20.00 @Fulya Sanat (Prömiyer)
19 Nisan, Pazar, 16.00 @Fulya Sanat
24 Nisan, Cuma, 20.00 @MSGSÜ Bomonti Şebnem Selışık Aksan Sahnesi (2. Görünürlük i kapsamında)

Biletler, Fulya Sanat gişelerinden ya da www.dobgm.gov.tr ve www.biletiva.com adreslerinden temin edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here