10. İSTANBUL LALE FESTİVALİ
10. İSTANBUL LALE FESTİVALİ  10. İSTANBUL LALE FESTİVALİ
10. LALE FESTİVALİ

10. İstanbul Lale i kapsamında bugün Sultanahmet Meydanında  545 bin lalenin oluşturduğu 1262 metrekarelik lale halısı oluşturuldu. İki gecede tamamlanan canlı su içindeki lalelerle dokunan halı on gün boyunca  Sultanahmet meydanını görsel bir şölene çevirdi. Türkiyede en çok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Sultanahmet  Meydanı böylece daha da renklenmiş oldu. Bu yıl İstanbul’a dikilen  yerli 30 milyon lalenin , 5 milyonu İstanbul’un köylerinde 25 milyonu ise Anadolu’nun çeşitli il ve ilçelerinde üretildi.  Emirgan, Göztepe ve Gülhane parklarına dikilen laleler 30 nisana kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Festival kapsamında açılan İsmail Acar Lale Festivali Geleneksel Resim sini 18-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Emirgan Korusu İstanbul Lale Vakfı Sergi Salonunda, Toprak, Ateş ve Lale Sergisi de 15-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Cemal Reşit Rey Sergi Salonunda , Lâle Açan Varaklar Sergisi 16-30 Nisan 2015 Taksim Cumhuriyet Galerisinde gezebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğraflar ile en güzel lale fotoğraf yarışmasına katılabilir sıralama girerseniz para ödülü kazanabilirsiniz.  http://www.tfsfonayliyarismalar.org

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here