The Crepe Escape
The Crepe Escape the crepe escape
The Crepe Escape

The Crepe Escape

Yurt dışındaki ara sokak cafe kültüründen örneklerinden biri de Bağdat caddesinde açılan The Crepe Escape. Yoğun iş temposunda soluk alabileceğiniz The Crepe Escape dekorasyonu ve ambiansı ile kendinden söz ettiriyor. Sıradan krep yorumlarına sadece tat olarak değil; sunumlarıyla da farklılık katan mekan Türkiye’nin ilk butik krepçisi olma özelliği taşıyor, 12 çeşit tuzlu ve 12 çeşit tatlı krep yorumları bulunuyor. Mekanda, glutensiz beslenenler için fit krepler; klasik ve Amerikan çeşitleri de mevcut.

Dışdan görünüm the crepe escape

iç mekan the crepe escape

mekan the crepe escape

The Crepe Escape, kralların çayı olarak bilinen Ronnefeldt çaylarının yanı sıra Julius Meinl gibi özel tatları da servis ediyor. Mekanın öne çıkan seçenekleri arasında baharatlı kıymadan oluşan bir nevi taco tadında olan cheddar peynirli “The Crepe Escape Original”; füme dil eti ve taze kaşarlı “Marie Antoinette”; Akdeniz yeşillikleri ve baharatlı tavuktan oluşan “Juluise” yer alıyor. Tatlılarda ise portakal suyu ve liköründen hazırlanan “oh suzette” ile kakao ve vanilyalı iki ayrı krebin arasında bulunan çileklerin bitter ve beyaz çikolata ile harmanlanmasından oluşmuş “TCE Black&White” ı deneyebilirsiniz. Tuzlu kreplerde fiyat aralığı 18-23 tl olarak değişiyor, tatlı krepler ise 13-17 tl arasında ekstra malzeme ekletmek isterseniz bal-kaymak ,bitter-beyaz- çikolatalı sos ,meyve gibi seçenekler mevcut.

The Crepe Escape Original the crepe escape

harika the crepe escape

lezzetli the crepe escape

süper ikili the crepe escape

tatlı the crepe escape

the crepe escape
The Crepe Escape

Oh Suzette the crepe escape

the crepe escape
The Crepe Escape

Hızlı ama sağlıklı ürün seçenekleriyle krep dünyasına farklı bir soluk getiren The Crepe Escape, Leyla Özbayram tarafından “Neden Türkiyede Avrupadaki gibi krepçiler yok” sorusu üzerine kurulmuş bir mekan , mottosunu ise “Türkiye’de olmayanı, çok farklı ama samimi bir ortamda yüksek kalite ve standartlarda sunmak” olarak tanımlıyorlar. Mayıs ayında da Caddebostanda yeni bir şube açmayı planladıklarını da söyleyelim daha büyük geniş bir şube olacakmış caddebostan kültür merkezine yakınlığından dolayı öncesi yada sonrası buluşma noktaları arasında yerini alacağına eminim.

The Crepe Escape :Bağdat Cad. Hamiyet Yüceses Sk.No.9 Şaşkınbakkal Kadıköy Telefon: 0 216 408 23 00 Açılış 09:30- Kapanış 23:00 http://www.thecrepeescape.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here