Şehbender 14

Asmalımescitdeki Şehbender 14 yenilenen iç mimarisi ile size o eski Beyoğlu gecelerini yaşatacak dostlarınızla buluşup yoğun iş hayatından biraz uzaklaşmak için gelinebilecek yerler listemde yerini aldı. Asmalımescit gençliğinin Pera’sıyla bağ kuran eskimeyen meyhanesi ’un çaprazında Şehbender sokakda yer alıyor. Akşam gideceğiniz den önce iki tek atıp sohbet edilebilir mezelerini deneyebilirsiniz. Haftasonları mudavimleri tarafından epey ilgi gören mekana rezervasyon yapıp gitmek de fayda var. Mekanın girişine adım attığınızda içerde sizi samimi içten, şirin bir mekan karşılıyor. Mekanın altın kuralı servisde birinci sınıf lezzet sunmak gelen misafirlerine, ister menüden istediğiniz leri söyleyebilir yada fiks menüsünden limitli(120) yada limitsiz (140) içecek dahil menülü seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Şehbender 14
Şehbender 14 ön taraf

Şehbender 14

Şehbender 14
Şehbender 14 arka taraf

Şehbender 14

Yemeğe Ordöv tabağında sunulan mezelerle başlangıç yapıyorum böylece hepsinden biraz deneme fırsatım oluyor bu mezelere sıfır şekerli Anadolu rakısı eşlik ediyor uyumlu bir çift oluyor.Ara sıcaklarda yaprak ciğer ile ana yemeğe doğru hafifden giriş yapıyorum ara sıcaklar seçeneklerinde ayrıca balık mantı,paçanga böreği, pazı dolması,kalamar ızgara gibi seçeneklerde var.

Ana yemek için ortaya hamsi tava (15) ve ızgara köfte (25) söylüyoruz seçeneklerde ayrıca Şehbender incik, levrek, barbun, çoban kavurmada var tercih sizin.Tatlılarda ise meyve tabağı ,volkanik sufle,tahin helvası, kabak tatlısı dörtlüsünden birini tercih edebilirsiniz. Mekanı bir kez keşfedince daimi ziyaretçilerinden olacağınıza eminim bir sonraki gezginnerede mekan keşfinde görüşmek üzere…

Şehbender 14
masamız

Şehbender 14

Şehbender 14

Şehbender 14
köfte

Şehbender 14 Adres: Asmalı Mescit Mah Şehbender Sok. No: 14 Beyoğlu
Tel: 0212 2927314

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here