Coffeebain

Nişantaşı’nın yeni kokusu Coffeebain açılmış kahvesini tatlılarını denemeden olmazdı. Üçüncü dalga kahve hareketi şehirde hız kesmeden devam ederken, Topağacı’nda açılan Coffebain, kahve keyfinin yanında Ali Türker imzalı özgün iç mimarisi ve lezzet tutkunlarını müptela yapacak pastalarıyla dikkat çekiyor….

2000’li yılların başında ortaya çıkan üçüncü dalga kahve hareketinin temelinde ona hakettiği değeri vermek yatıyordu: Çekirdekleri satın alınan ülkeden çok yöresi ve çiftlikleriyle sınıflandırırken, kavurma işleminde standart yöntemlerin aksine kahvenin kendi özelliklerini ortaya çıkarmak. Sonuç; toplayan çiftçiden hazırlayan baristaya kadar önem verilen, son yudumuna kadar lezzetli bir kahve!

Üçüncü dalga kahve hareketi şehirde hız kesmeden devam ediyor. Lezzetli kahvenin yeni adresi ise şimdi Topağacı’nda! Coffeebain‘in sertten hafife doğru uzanan skalasında Kostarika, Kolombiya, Kenya çekirdekleri yer alıyor. Dört farklı çekirdekten Coffeebain’e özel harman da var. Kafeinsiz kahve isteyenler de unutulmamış…

Herbiri kendine özgü içim keyfi sunan demleme yöntemleri ise syphon, V60, aeropress ve chemex… Kahvesini soğuk içmek isteyenler içinse, damla damla biriktirilip uzun süre bekletildikten sonra sunulan  cold brew tekniği sunuluyor.

Sebai Yılmaz ve Ahmet Çoban ortaklığında açılan Coffeebain’in mottosu iyi kahvenin yanı sıra, ona eşlik edecek az ama lezzetli şeyler sunmak. Bu anlamda müptelalarını yaratacak tatlılar ve ev yapımı bakery ürünlere ağırlık vermişler. Nefis Alman pastası, özel kremasıyla bademli ekler, dev havuçlu kek favoriler arasında. Karnı acıkanlar içinse, özel soslu ton balıklı açık sandviç, ızgara sebzeli mozzarella salatası, füme somon sandviç gibi alternatifler var. Pazar günleri ise Nişantaşı lokasyonunda eksikliği duyulan tazecik focaccio ekmekleri, ev yapımı reçeller ve günlük eklenen yenilerle açık büfe sunuluyor.

Coffeebain Ali Türker imzalı mimarisiyle de dikkat çekiyor. Ahşabın ağırlıkta olduğu tasarım, kahve duygusunun sıcaklığını yansıtan bir modern bistro havasını yansıtıyor.

Mis kokulu bir kahve, güzel sohbet ve leziz tatlarla Coffebain sizi bekliyor…

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No 10, Şişli,

coffeebain
Coffeebain
coffeebain
Coffeebain
coffeebain
iç mekan
coffeebain
tatlılar
coffeebain
kahve
coffeebain
cam kenarı

iç mekan coffeebain

efsane coffeebain

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here