Vegfest Türkiye
Vegfest Türkiye vegfest türkiye
Vegfest Türkiye

13-14 Haziran tarihinde, Kocaeli Kartepe’de gerçekleştirilmesi kararlaştırılan ve pek çok insanın gönül vererek destekledikleri VegFest Türkiye, Ağustos ayına ertelenmiştir.

Türkiye’nin ilk vegan i haziran ayında gerçekleşiyor.  Veganlığı anlaşılır kılmak, vegan etiğini ve farkındalığı geliştirmek, faydalı ve sürdürülebilir fikirler için paylaşım ortamı yaratmak amaçları doğrultusunda gerçekleştirilecek bu organizasyonda, Türkiye’nin ilk “Çiftlik Hayvanlarını Koruma Alanı” inşası hedeflenmektedir. Vegfest Türkiye, 13-14 Haziran 2015 tarihlerinde Kartepe, Kocaeli’de gerçekleştirilecek.

Festivalin ev sahipliğini Raw Gourmets International (RGI) The Raw Culinary Arts and Hospitality Institute okulları yaparken, organizasyonunu Gaia Dergi üstlenecek.

Vegfest Türkiye de seminerler, paneller, workshoplar, belgesel gösterimi, yoga atölyeleri, dans gösterisi, çeşitli ler ve vegan ürünlerin tanıtımı yer almaktadır. Sunumlar ise vegan yaşamda beslenme, sağlık ve fitness, sürdürülebilirlik, aktivizm, felsefe gibi konuları içermektedir.

Etkinliğin amacı, vegan yaşamın geniş yelpazesinde yer alan, başta insan dışı canlıların dünya bireyliliği ve hissedebilir canlılar olduğunun kabulü ile gelişen vegan beslenmenin, diyet, spor ve vegan ürünlerin tüketimi ile birlikte beden, zihin, ruh sağlığı ve kişisel gelişim üzerindeki etkilerini ve faydalarını paylaşmak. Vegan yaşamın bir diğer getirisi olan diğer canlılar, ekoloji ve iklim üzerindeki etkileri ve faydaları ile ilgili farkındalık kazandırmak ve bu doğrultuda vegan felsefenin ve vegan aktivizmin aktivistler, bilim insanları, uzmanlar ve ihtisas firmaları tarafından, akılcı, anlaşılır ve bilimsel bir şekilde sunularak katılımcılara bu konularda doğru bilgiyi doğru kaynaklar aracılığı ile sunmaktır.

Katılımcılar Şef Mehmet Ak ve diğer vegan gönüllüler tarafından hazırlanacak çeşitli vegan leri tadabilir, standlarda tanıtılacak çeşitli vegan ürünleri deneyebilecekler.

VegFest Türkiye  Arslanbey Beldesi  Başaran Mah.  Karatepe Caddesi No:60 Kartepe, Kocaeli, İzmit

Site http://vegfestturkey.org

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here