Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri
Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri Özlem mekik ile günümüz lezzetleri
Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri

Bimutfakikişefin güler yüzlü şefi Özlem Mekikin Günümüz Lezzetleri kitabının Ziyade Fasıl da gerçekleşen lansmanındaydım.  Lezzeti,aşkı,lezzet aşkını, mutfak aşkını günümüz lezzetleriyle tatmaya davet eden Özlem şefimiz yine harika tarifleri akıcı kendine has anlatım tarzıyla kaleme alıp harika bir eser ortaya çıkarmış. Alfa yayıncılıktan  çıkan kitabı incelediğimde en çok tarifini okuyup yapmak istediğim ler çorbalarda körili havuç çorbası ve patlıcan çanağında karides güveç  oldu. Tatlılarda ise Ballı pancake tarifi oldu tabii okuması yapmak kadar marifet istediği için benim mutfak maceram nasıl olur bilinmez ama hanımlar , yemek yapmayı sevenler için çok iyi bir yol göstericisi olmuş. Tekrardan sevgili şefim Özlem Mekiki kutlar daha nice böyle güzel eserler vermesini dilerim.

Lezzetle,aşkla,lezzet aşkıyla… Bana göre mutfak iyi bir terapi yeri. Mutfağa girerken her şeyi dışarıda bırakır, kendimi yemeğe verir ve üretime geçerim. Bir bakarım zaman su olup akmış, zihnimde dolaşan sorular yerini mutluluğa bırakmış. Bence yemek yapmak bir aşk. Hani derler ya “Yemek sevgiyle yapıldığı zaman daha lezzetli olur”… İşte gerçek bu! Yemeklere sevdanızı katmazsanız istediğiniz kıvamı ne yapsanız tutturamazsınız. “Yemeklerimin üzerine yok, mutfakta kimse benimle yarışamaz, rakip tanımam” gibi cümleler kurmadım bugüne kadar hiç. Üstelik sofralarımın yemeklerinin de, sohbetinin de lezzetine doyulmadığını bile bile… Zira bildiğim bir şey daha var ki, o da lezzetimin kaynağı aşkım…

Benim kitabımda yemeğin aşk haline tanık olacaksınız. Kiminize göre bir tarif kitabı olacak bu kitap, kiminize göre bir aşk… Yemek sevdamın tutkulu bir aşka dönüşüşünü ilmek ilmek işlediğim ilk göz ağrım kitabım da benim için bir aşk… Hayallerimde dolaşan, henüz doğmamış larımın neşeli kahkahalarıyla çınlayan mutfağımdan çıkan lezzetin aşkı.
Sizleri de bu aşka davet ediyorum.

Başlangıçlar
Salatalar
Ana yemekler
Makarna & pilavlar
Tatlılar

Kitap dağıtıma çıkmış ama internetden almak isterseniz tıklayın

Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri Özlem mekik ile günümüz lezzetleri
Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri
Özlem mekik ile günümüz lezzetleri
Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri
Özlem mekik ile günümüz lezzetleri
Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here