Ramazanda İstanbul ulaşım
Ramazanda İstanbul ulaşım Ramazanda İstanbul ulaşım
Ramazanda ulaşım

Ramazanda İstanbul ulaşıma eklenen seferlerle geç saatlere kadar sürecek. Daha önce tek hat olan Ramazan Hattı’nın hat ve otobüs sayısı artırılarak İstanbullular’a Ramazan ayında daha kolay ve hızlı ulaşımı sağlanacak. Vatandaşlar Ramazan’a özel giydirilen otobüsleri kolayca tanıyabilecekler. İETT Ramazan Hatları sayısını bu yıl dörde çıkardı. İETT’nin Ramazan ayı boyunca hizmet vereceği R1 Uzunçayır-Maltepe Sahil Parkı, R2 Yenikapı-Cevizlibağ, R3 Eyüp-Beyazıt ve R4 Güneşli-Esenler-Eyüp hatları İstanbullular’ın Ramazan ayında kutsal mekanlara ve Ramazan alanlarına rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayacak. Eyüp-Beyazıt R3 hattı sayesinde vatandaşlar tarihi yarımada üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan gibi camileri ziyaret etme fırsatı bulacak. Ramazan ayına özel Beyazıt-Eyüp Sultan arasında hizmet verecek Ramazan Hattı iş günleri 3 otobüsle hafta sonları 4 otobüsle 7 gün 24 saat boyunca ring sefer yaparak hizmet verecek.

Eyüp-Beyazıt Ramazan hattına ilaveten bu yıl Ramazan ayında Yenikapı Etkinlik Alanı’ndan-Cevizlibağ Metrobüs İstasyona R2 hattı 18.00 ile 01.45 saatleri arasında, Maltepe Etkinlik Alanı’ndan-Uzunçayır İstasyonu’na R1 hattı 18.30 ile 02.00 arasında ve Güneşli-Esenler-Eyüp arasında R4 hattı 18.20 ile 02.00 arasında karşılıklı seferler yapılacak.

Eyüp-Beyazıt Ramazan hattının güzergâhı ise Eyüp İskelesi-Eyüp Sultan-Nişanca-Eyüp Sultan Bulvarı-Demirkapı-Şehitlik-Edirnekapı-Acıçeşme-Karagümrük-Yavuzselim-Balipaşa-Mehmet Akif Ersoy-İskenderpaşa-Aksaray-Laleli-Beyazıt olmak üzere tarihi ve manevi değeri olan yerler üzerinde planlandı.

Hatlar : R1 Uzunçayır-Maltepe Sahil Parkı  R2 Yenikapı-Cevizlibağ  R3 Eyüp-Beyazıt  R4 Güneşli-Esenler-Eyüp

İstanbul ulaşım A.Ş işletmesindeki raylı sistem hatlarında Ramazan ayı boyunca (18 Haziran -16 Temmuz) son sefer saati 01.00’e , T1 Bağcılar Kabataş tramvay hattında hafta içi 01.00 ‘e , cuma cumartesi günleri ise 02.00’ye kadar uzatılmıştır.

Ramazanda İstanbul ulaşım
Ramazanda İstanbul ulaşım
Ramazanda İstanbul ulaşım
Ramazanda İstanbul ulaşım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here