ULUSLARARASI BODRUM BALE FESTİVALİ

13. Uluslararası Bodrum Bale i , Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen festival, tatil için Bodrumu tercih eden pek çok turiste ve  severe, Bodrum Kalesi’nin tarihi atmosferinde gösterimler gerçekleşecek.

Bale sanatının uluslararası arenada başarılı temsilcilerini yakından izlemenin mümkün olduğu festivalin 18 Temmuz – 1 Ağustos 2015 tarihleri arasında olacak. Açılış , Stravinsky’nin “Ateş Kuşu” balesi   Volkan Ersoy ve Armağan Davran koreografisi ile, yine aynı bestecinin “İlkbahar Ayini”  balesi Mehmet Balkan koreografisi ile ve Ravel’in  “Bolero”  balesi Uğur Seyrek koreografisi ile İzmir, Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından 18 Temmuz 2015 Cumartesi akşamı sahnelenecek.

Festival , yine kendi içinde üç bölümden oluşan, “Gökkuşağı” balesi ile devam edecek. Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenecek eserin bölümleri “Contras , Just One Of Those Things  ve Troy Game” adlarını taşıyor. Çağdaş besteciler J.Adams, A. Noto , R. Sakamoto, Irving Berlin, Cole Porter , Batacuda ve Bob Downes’ in müzikleri üzerine, Young Soon Hue, Christopher D’amboise ve Robert North’un koreografilerinden oluşan eser, 21 Temmuz 2015 Salı akşamı sunulacak , insanlık hallerini dansın diliyle anlatacak.

24-25 Temmuz 2015, Cuma ve Cumartesi akşamları seyirci ile buluşacak Rus Sibirya Devlet Opera ve Balesi topluluğu Krasnoyarsk su , “Carmen”  balesini, Sergey Bobrov’un  koreografısiyle sunacak.

ULUSLARARASI BODRUM BALE FESTİVALİ Uluslararası Bodrum Bale Festivali
ULUSLARARASI BODRUM BALE FESTİVALİ

13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde sırada; geçtiğimiz sanat sezonunda, Türkiye Prömiyeri gerçekleştirilen ve seyircinin beğenisini kazanan, ünlü piyes yazarı W. Sheakespeare’nin aynı adlı eserinden uyarlanan “Hamlet” balesi var. Besteci Revaz Gabichvadze’nin bu eseri Devlet Opera ve Balesi tarafından sunuluyor. 28 Temmuz 2015, Salı akşamı sahnelenecek eserin reji ve koreografisini Nugzar ve Medeia Magalashvili gerçekleştirdi.

Festivalin kapanış gecesinde ise dansseverlere ;“Los Vivancos” topluğu tarafından epik bir flamenko gösterisi sunulacak. Okuma yazmayı bile öğrenmeden enstrüman çalmaya başlayan, aynı kanı taşıyan, flamenko ateşiyle izleyicileri coşturan 7 kardeşin “Best Of Los Vivancos”  adlı performansları, 31 Temmuz 2015, Cuma ve 1 Ağustos 2015, Cumartesi akşamları lenecek.

Temsiller 21:45’te başlayacak. Bilet satışları ise Biletiva ve http://www.bodrumballetfestival.gov.tr adresinden ve diğer satış noktalarımızdan gerçekleştirilebilir.

Uluslararası Bodrum Bale Festivali Uluslararası Bodrum Bale Festivali
Uluslararası Bodrum Bale Festivali

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here