Bağ Pastanesi Kozyatağı

Bimutfakikişefin  davetiyle bu seferki mekanımız Kozyatağındaki Bağ Pastanesi oldu. Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak şeflerimizin moderatörlüğünde Kozyatağı Bağ Pastanesinin menüsü ve tatlılarını tattık. İlk başka ulaşımından bahsetmek istiyorum ister araba (otopark mevcut) ile ister metro ile (Kozyatağı durağında) rahatça buraya gelebilirsiniz.  İlk şubesini 1961 yılında Üsküdar/Bağlarbaşında açan, Bağ  pastaneleri  kuruluşundan bu güne kadar sektöründe yenilikçi yapısı ve özgün ürün çeşidi ile hizmet veren bir kuruluş , geleneksel damak tadına uygun lezzetleri, kalitede ve hijyenik koşullarda ürettiği ürünleri ile müşteri memnuniyetine verdikleri önem bunca yıl ayakta durmalarının sırrını bence net bir biçimde açıklıyor. Hazırladıkları yemek menüsünde başlangıç olarak günün çorbasında Köz patlıcan çorbası lezzeti ve yanındaki zeytinli ekmek  ile herkesin beğenisini kazandı. Ara sıcak olarak kıymalı fişek böreği geldi. Ana yemekte ise tercihim patates puresi üzerine enginarlı közlenmiş soğan ve cherry domatesin eşlik ettiği kuzu kişniş oldu. Menüde ayrıca tatlı ekşi soslu tavuk, çökertme kebabı gibi seçeneklerde mevcut. Tatlı olarak da Balkabağı Kaymak Terin ve Pistachio Dream Cake sunuldu.

bağ pastanesi kozyatağı
Köz Patlıcan çorbası
bağ pastanesi kozyatağı
Kuzu kişniş
bağ pastanesi kozyatağı
Balkabağı Kaymak Terin ve Pistachio Dream Cake
bağ pastanesi kozyatağı
Tatlı ekşi soslu tavuk
bağ pastanesi kozyatağı
Bağ Pastanesi Kozyatağı

Tabii buraya kadar gelmişken Bağ pastanelerinin o lezzetli çikolatalarının bulunduğu çikolata odasını ziyaret etmemek olmazdı.

bağ pastanesi kozyatağı
Bağ Pastanesi Kozyatağı
bağ pastanesi kozyatağı
Bağ Pastanesi Kozyatağı çikolataları

lu aileler içinde yakın zamanda açtıkları oyun parkı da ,keşke çocuk olsaydık demeden kendimizi alamadık hatta Özlem şefimiz koca bir pastadan çıkıp bizleri selamladı. Doğum günü kutlaması , çocuklar için yemek atölyelerinin gerçekleşeceği bu yerde çocuklarınız için güzel anıların yaşayacakları bir mekan olmuş. Bu güzel gece için ilk başta şeflerimiz Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak şefe , Kozyatağı Bağ Pastanesi işletmecisi Volkan Öztürk bey ve ekibine teşekkürler.

bağ pastanesi kozyatağı
Bağ Pastanesi Kozyatağı oyun parkı
bağ pastanesi kozyatağı
Özlem şef pastası
bağ pastanesi kozyatağı
Bağ lokumu

Kozyatağı Şube :İnönü Caddesi Ar Plaza N:16 Kozyatağı –  Telefon:0216 – 410 94 94  http://www.bagpastanesi.com

 

Bağ Pastaneleri Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato bağ pastanesi kozyatağı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here