Ben Orhan Veli Ben Orhan Veli

Orhan Veli, ölümünün 65. Yılında Kumpanyası’nın oyunu ile anılacak. Tiyatro Kumpanyası’nın usta oyuncusu Kemal Kocatürk’ün yönetmenliğindeki “Ben Orhan Veli”, Orhan Veli’nin ölümünün 65.yılı anısına, 18 Kasım Çarşamba günü Şişli Belediyesi’nin girişimiyle, Şişli Kent Kültür Merkezi ev sahipliğinde seyirciyle buluşuyor.

Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz lere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olan “Ben Orhan Veli” 18 Kasım Çarşamba günü saat 20:30’da Şişli Kent Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen yanlarını ortaya çıkaran “Ben Orhan Veli”, şairin fikirlerinin bugünü nasıl kucakladığını gözler önüne seriyor. Oyun, Orhan Veli’nin ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu anlatırken, geçen zamanın ülkemiz değerlerinden, kültüründen ve insanından neler çaldığını da gösterecek.

Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in rol alacağı oyun, Ayça Kocatürk’ün özgün besteleriyle Orhan Veli şiirlerini bir şölene çevirecek. Dekor ve kostümün Sırrı Topraktepe’ye ait olduğu oyunda ışık tasarımı Aslı Atasoy’a ait. Oyunun biletleri, Şişli Kent Kültür Merkezi’nin gişesinden temin edilebilirsiniz.

Oyun hakkında bilgi: Yazılarını adeta bugün kaleme alınmışçasına sıcak ve hararetli bulduğunuzda, aslında onun ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu anlayıp, geçen zamanın ülkemiz değerlerinden, kültüründen ve insanından neler çaldığına hep birlikte üzülürken, geleceğin reçetesinin de aslında nerede gizli olduğunu keşfedeceksiniz. Bu görkemli hayatın izini usta oyuncu, yönetmen Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in sesinden, bedeninden, Ayça Kocatürk’ün birbirinden güzel besteleriyle Orhan Veli şiirlerini bir şölene çevirmesine, Sırrı Topraktepe’nin sahnede kurduğu yalın ve işlevsel dünyasını Aslı Atasoy’un ışığı aydınlatacak.

“Bir Garip Orhan Veli” adıyla yıllarca Orhan Veli’yi oynayan ve adeta onunla özdeşleşen, unutulmaz usta oyuncu Müşfik Kenter’in anısına Orhan Veli’nin 100. doğum yılı eşlik edecek.

Ben Orhan Veli oyunu Ben Orhan Veli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here