The Pidde’s Bebek duvar the pidde’s bebek

Bebekte açılan The Pidde’s pideleri ile kendinden söz ettirecek sanırım. The Pidde’s Bebek ana cadde üzerinde bulunuyor mekanın menüsünde neler var derseniz ; pideden önce çorba isteyenler için Büyülü bahçe (Sebze çorbası) tüm mevsim sebzelerini bir araya getirilmesinden oluşuyor yada mercimek çorbası seçebilirsiniz. Salatalarda ise İspanya kökenli Quinoa salatasında quinoaya kavrulmuş çam ve antep fıstığı, özel el yapımı tavuk suyunda karamelize edilen arpacık soğanları, hurma, kuru mor erik, taze limon kabukları, kekik ve nane eşlik ediyor.

Salata the pidde’s bebek Mercimek çorbası the pidde’s bebek

Pidelere ise Kuşbaşıllı turkish classic ile başlayalım etin acısız biberle ve domatesle buluşması , Kıymalı  Famous Lounge da ise kıyma, soğan, karabiber ve kaşar peynirili bulunuyor, Pidde’s Fajitas da ise peynir yatağında, özel baharatlarla sunulan enfes bonfile dilimlerini rengarenk kapya biberler süslüyor, bu lezzete soğan eşlik ediyor süslemesinde taze kekik yer alıyor.

Sebzeli Secret Garden the pidde’s bebek The Pidde’s Bebek çıtır the pidde’s bebek The Pidde’s Bebek the pidde’s bebek The Pidde’s Bebek the pidde’s bebekortaya karışık the pidde’s bebek The Pidde’s Bebek pide the pidde’s bebek

Şefin sözünü dinlemek isteyenler içinde Kavurmalı kaşarlı Meat & Cheese var. Pideden farklı ne var diye sorarsanız Lahmacun Pidde’s Special seçenekler arasında içinde soğan, biber, domates ve özenle seçilmiş baharatlarla bol kıymalı olarak sunuluyor. Pastırma sevenler içinde Pastırma kaşarlı anatolian dream var. Kaşar ile sucuğu buluştuğu kaşarlı sucuklu true love da menüde kendine yer edinmiş. Gelelim etle arası pek olmayanlara onlar içinde sebzeli secret garden var içinde kabak, patlıcan, sarı–kırmızı kapya biber ve fesleğen ile hem lezzetli hem de sağlıklı bir pide, Sebze Carpaccio da ise kabak, patlıcan, kırmızı, sarı ve yeşil kapya biberlere, Pidde’s peyniri ve pesto sosu eşlik ediyor. Temel reisle anılan Ispanaklı green da ise  kaşar ve soğansa ekstrası, isteğe göre kıyma da eklenerek sunuluyor. Kaşarlı vegetarian  da ise kaşar ve pidenin buluşması gerçekleşiyor. Tatlılarda ise Mannolia,Profiterol, künefe var. Paket servisinin de bulunduğu mekan ,güzel havalarda bebek parkına gitmeden buraya uğrayıp pidenizi kapıp sahil keyfi de yapabilirsiniz. Bu güzel tadım için Özlem Mekik şefime ve The Pidde’se teşekkürler.  

The Pidde’s Bebek: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No:61/B, Beşiktaş/                   Paket servis 0850 311 49 49
The Pidde's Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato the pidde’s bebek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here