DUO BLANC & NOIR duo blanc & noir
Duo Blanc & Noir i

Duo Blanc & Noir konseri 24 Martta Leyla Gencer Opera ve Merkezinde. Medeniyetlerin buluşma noktası ’un kültürel zenginliği ikiliye ilham kaynağı oldu. Mozart’tan Fazıl Say’a uzanan eserler bir piyano, dört elde hayat buldu. Almanya ve Türkiye’de yaşayan iki genç piyanist, luklarından beri geçirdikleri zamanı enstrümanlarıyla birleştirerek müzik dünyasında kardeş ya da ikiz olmadan kurulan ilk piyano ikilisi oldu. İkili, kariyerlerine hem Almanya’da hem Türkiye’de devam ediyor, müziklerinde bu kültür farklılığını büyük bir beceriyle harmanlıyorlar. İki piyano için yazılmış seçkin klasik piyano eserleri ile Fazıl Say gibi bestecilerin Anadolu üzerine yazmış olduğu eserlerin iki piyanoya uyarlanmış yorumlarını repertuvarlarına katmaya devam ediyorlar. Ayrıca DUO BLANC & NOIR , iki piyano için yaptıkları türkü ve tango uyarlamalarıyla dikkat çekiyor, bilet fiyatları salon 30 TL, balkon 20 TL olup engelli izleyicilerimize ücretsizdir. 65 yaş üstü, öğretmen, öğrenci ve BAKKART sahiplerine %20, konservatuar öğrencelerine %50 indirim uygulanmaktadır.

25 Mart Cuma günü saat 20:00 de ise Canan Çal ”LİSAN-I ANADOLU’’ konseri ile Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezin’de sahne alıyor.

Trakya’dan yola çıkıp Anadolu’nun dört bir köşesine kadar uzanan özel repertuvarı ile, bu topraklar üzerinde yaşayan farklı etnik dillerden eserler leyecek olan genç sanatçı Canan Çal, konuklarına hem müzikal hem görsel bir şölen sunmaya hazırlanıyor. 2015’de çıkardığı ”Ege’nin Türküsü” albümüyle müzik kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Canan Çal, 2011 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvar’ından mezun oldu. Akabinde 9 Eylül Üniversitesi’nde formasyon eğitimine devam etti. Albüm öncesi çeşitli ortak projelerde yer alarak farklı tarz ve yörelerdeki yorumu ile büyük beğeni kazanan sanatçı, konuk olduğu birçok tv dizisinde seslendirdiği şarkı ve türküler ile şu günlerde adından sıkça söz ettiriyor. Bilet fiyatı 25 TL olup engelli izleyicilerimize ücretsizdir. 65 yaş üstü, öğretmen, öğrenci ve BAKKART sahiplerine %20, konservatuar öğrencelerine %50 indirim uygulanmaktadır.

Erkin Koray duo blanc & noir
Erkin Koray

7 Nisan Perşembe 20.30’da Türk Rock müziğinin efsanevi ismi Erkin Koray Leyla Gencer ve Opera ve Sanat Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor. Anadolu rock ve hard rock türünde özgün eserler vermiş olmakla birlikte birçok türküyü yeniden düzenleyen Erkin Koray, özgün çalışmaları, doğu ve batı müziklerinde yaptığı çalışmalarla birçok müzisyeni etkilemiştir. Cemalim, Köprüden Geçti Gelin gibi çalışmaları ile Türk halk müziği, Nihansın Dideden, Kıskanırım gibi parçalar ile Türk sanat müziği eserlerini yorumlayarak Türk Rock müzik tarzının en önemli eserlerini vermiştir. Bu efsane ismi ilk kez sahne alacağı Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde 7 Nisan Perşembe akşamı dinleyebilirsiniz. Bilet fiyatları, Salon 50TL, Balkon 40 TL olup, engelli izleyicilerimize ücretsizidir. 65 yaş üstü, öğrenci ve BAKKART sahiplerine %20, konservatuar öğrencelerine %50 indirim uygulanmaktadır.

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi :Osmaniye Mahallesi. İncirli Yolu Sokak. No: 27 / 31 BAKIRKÖY / İstanbul

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here