ODTÜSanat 17 başlıyor odtÜsanat 17ODTÜ 17 başlıyor. Bu yıl 17. kez düzenlenecek olan “ODTÜSanat” leri, 11 Mart’ta, Antonio Pirolli’nin şefliğinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın iyle başlayacak.

11 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında yaklaşık 83 sanatçının eserinin izlenebileceği bir ye de ev sahipliği yapan “ODTÜSanat 17” kapsamında, 14 Mart’ta dünyaca ünlü Türk piyanist İdil Biret’in BACH Resitali ve 25 Mart’ta Yunan müzisyen George Dalaras konserleri gerçekleşecek.

60. kuruluş yılını kutlayan ODTÜ, bu sene 17.’sini düzenleyeceği “ODTÜSanat 17” etkinliklerine hazırlanıyor. 90 sanatçının birbirinden değerli eserlerinin sergileneceği “ODTÜSanat 17”nin açılışı, 12 Mart Cumartesi günü ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (KKM), Kemal Kurdaş salonunda Antonio Pirolli yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konseriyle başlayacak. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra, 14 Mart Pazartesi günü dünyaca ünlü Türk piyanist İdil Biret ve 25 Mart Cuma günü ise Yunan müziğinin efsane ismi George Dalaras da ODTÜ’de sanatseverlerle buluşacak.

ODTÜSanat 17 odtÜsanat 17Sadece ODTÜ’lüler değil, lı sanatseverler tarafından da her yıl merakla beklenen “ODTÜSanat” etkinliklerinde bu yıl, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve İdil Biret konserlerinin yanı sıra, Angèle Dubeau & La Pietà, Duo Salvatore, Lombardi Giulio Tampalini, Hava Kuvvetleri Bandosu ve Cazın Kartalları Orkestrası, George Dalaras, Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri, Michael Prins, Duo Carmesí konserleri ile sanatseverler müziğe doyacak.

83 sanatçının son dönem eserleri ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde(KKM) sergilenecek.

“ODTÜSanat17” etkinliği kapsamında ayrıca, “Türkiye’de Sanatın Son 60 Yılı” temasıyla ve “Bakış/Look” adıyla gerçekleşecek sergide; Abidin Dino’dan Bedri Baykam’a, Erdinç Bakla’dan Jale Erzen’e kadar birçok sanatçının eseri bir ay boyunca ODTÜ KKM’de sergilenecek.

Konserler ve sergi dışında , dinletisi ve i gösterimi gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan “ODTÜSanat17” kapsamında, ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilecek.

ODTÜSanat 17 boyunca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İdil Biret,  Angèle Dubeau & La Pietà, Duo Salvatore, Lombardi – Giulio Tampalini, Hava Kuvvetleri Bandosu ve Cazın Kartalları Orkestrası, George Dalaras, Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri, Michael Prins, Duo Carmesí konserlerine; Genco Erkal şiir dinletisine; Son Tango, Bardakçı Baba (ücretsiz), Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım oyunlarına; Rüzgarın Hatıraları film gösterimi ve yönetmeni Özcan Alper ile söyleşiye; Hasan Pekmezci (ücretsiz) ve ODTÜ GİSAM Gif-Sinemagraf (ücretsiz) atölye çalışmaları ile panellere (ücretsiz) katılabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here