2016 Dijital Dönüşüm Zirvesi , 15 Mart’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sarayı’nda yapılacak. Finanstan spora farklı alanlarda dijitalleşmenin lider isimlerini Türkiye’de buluşturacak olan zirve, Türkiye’nin ilk interaktif mobil dijital senfonisine de ev sahipliği yapacak. Tasarım Danışmanlığını Arzu Kaprol’un, yönetmenliğini Mercan Dede ve Ouchhh’un, hikâye anlatıcılığını ise Şebnem Ferah’ın üstleneceği, “Hayal kurmaya cüret et” temalı dijital senfoni, Borusan Quartet tarafından icra edilecek.

Borusan Quartet 2016 dijital dönüşüm zirvesiTürkiye’nin Dijital Dönüşümü’ne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, geleceğin dijital dünyasını bugünden sunmaya devam ediyor. Vodafone Türkiye tarafından ikincisi düzenlenecek Dijital Dönüşüm Zirvesi, 15 Mart Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. “Dijital Dönüşümün parçası ol” temasıyla dijitalleşmenin lider isimlerini Türkiye’de buluşturacak olan zirve, Türkiye’nin ilk interaktif mobil dijital senfonisine de ev sahipliği yapacak. Tasarım danışmanlığını Arzu Kaprol, sanat yönetmenliğini Mercan Dede ve Ouchhh’un, hikâye anlatıcılığını Şebnem Ferah’ın üstleneceği, “Hayal kurmaya cüret et” (Dare to dream) temalı dijital senfoni, Borusan Quartet tarafından icra edilecek. Dinleyicilerin akıllı telefonlarıyla interaktif olarak katılacağı dijital senfonide, eşzamanlı olarak drone (insansız hava aracı) ve ışık gösterisi de yapılacak.

Arzu Kaprol 2016 dijital dönüşüm zirvesiYeni medya sanatlarının tüm disiplinlerinin birleştirileceği dijital senfonide, mimari yapının tamamını sarmalayan bir deneyim alanı yaratılarak düşlerin ulaşabileceği boyutlar anlatılacak. Performansın hikâyesini anlatacak olan Şebnem Ferah’a, eşzamanlı algoritmik kodlama çalışmasıyla uygulanacak bir enstalasyon eşlik edecek. Ünlü tasarımcı Arzu Kaprol’un imzasını taşıyan kostümlerle etkileşim içinde gerçekleştirilecek performans, Mercan Dede ve Borusan Quartet’in müzikleri, Şebnem Ferah’ın seslendirmesi, drone ve ışık gösterisi ile görsel ve işitsel bir şölene dönüşürken, izleyicileri de uzamsal ve zamansal alan kavramından uzaklaştırarak sahnedeki deneyimin bir parçası haline getirecek.

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde ayrıca, insanlarla birlikte müzik yapma becerisine sahip robotların oluşturduğu Shimon Robots da dijital müzik şovu gerçekleştirecek.

Mercan Dede 2016 dijital dönüşüm zirvesiYerli ve yabancı 13 uzmanın konuşmacı olarak katılacağı, 4 bini aşkın davetlinin ve yaklaşık 40 bin online izleyicinin takip etmesinin beklendiği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bir kez daha birey ve kurumları dijitalleşmenin dönüştürücü gücüyle tanıştıracak. Zirve kapsamında düzenlenecek 11 farklı oturumda iş dünyası, reklam, pazarlama, gazetecilik, müzik, finans, sağlık, şehircilik, otomotiv, eğitim ve spor gibi alanlarda dijitalleşmenin hayatı nasıl değiştirdiği anlatılarak Dijital Dönüşümü gerçekleştirecek olanların birey ve kurumlar olduğunun altı çizilecek. Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin program akışı ve oturumları, App Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz indirilebilen Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi Ready News mobil uygulamasıyla takip edilebilecek. Etkinliğe katılmak için tıklayın.

Zirve, www.dijitaldonusumzirvesi.com adresinden de canlı olarak izlenebilecek.

08:30 – 09:30 | Kayıt ve
 09:30 – 10:00 | Açılış Gösterisi :
 Türkiye’nin İlk İnteraktif Dijital Senfonisi:Arzu Kaprol ve Mercan Dede
 10:00 – 10:05 | Hoşgeldiniz : Gökhan Öğüt CEO, Vodafone Türkiye
 10:05 – 10:10 | Dijital Dönüşüm : Serpil Timuray Vodafone Grubu Dünya İcra Kurulu Üyesi ve AMAP (Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik) Bölge Başkanı
 10:10 – 11:00 | Türk İş Dünyası Paneli : Panelistler Canan M. Özsoy Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür, GE Türkiye  Hakan Binbaşgil Genel Müdür, Akbank
Muharrem Yılmaz Yönetim Kurulu Başkanı, Sütaş Vuslat Doğan Sabancı Yönetim Kurulu Başkanı, Hürriyet
11:00 – 11:30 | Arası – Deneyim Alanı – Networking
11:30 – 12:00 | Pazarlama Dijitalleşti : Sir Martin SorrellKurucu & CEO, WPP
 12:10 – 12:30 | İnovasyon ve Google X : Sebastian ThrunKurucu, Google X ve Udacity
12:30 – 14:00 | Öğle Yemeği
14:00 – 14:15 | Robotlar Yeniden Seslendiriyor :Shimon Robots
 14:15 – 14:45 | Dijitalleşme ve Yaratıcılık : Tim HarfordEkonomist, Yazar, Gazeteci – Financial Times
 14:45 – 15:15 | Finans Big Data ile Buluşuyor : Douglas MerrillCEO & Kurucu, Zest Finance
 15:15 – 15:45 | Şehirler Yeniden Kuruluyor : Charles LandryKurucu, The Creative City Index
 15:45 – 16:00 | Herkese Eğitim – Herkese Dijitalleşme : Mary MoloneyGlobal CEO, CoderDojo Foundation
 16: 00 – 16:30 | Kahve Arası – Deneyim Alanı – Networking
16:30 – 17:00 | Sağlıkta Neler Değişiyor? :Daniel KraftKürsü Başkanı ve Direktör, Singularity Universitesi
 17:00 – 17:30 | Pazarlamanın Yeni Kuralları : Nanxi LiuCEO, Enplug
 17:30 – 18:00 | Futbolda Dijital Devrim : Nils RudiProfesör, INSEAD
 18:00 – 18:30 | Kapanış Gösterisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here