PAYLAŞ

Erkonyalılar Kozyatağı şubesi , mini bir Türkiye her memleketin yöresel lezzetlerini burada bulabiliyoruz.

Erkonyalılar Kozyatağı şubesi-2 erkonyalılar kozyatağı şubesi1988’den beri Konya’nın Meşhur Etli Ekmek ve fırın (tandır) kebabını misafirlerine sunan Erkonyalılar, her bir şubesinde sağladığı aynı lezzet ve kaliteli servisi ile hizmet veriyor. Erkonyalılar Kozyatağı şubesi, ulaşım bakımından merkezi bir konumda,metro ile Kozyatağı çıkışı (Kartal yönüne doğru) mekana 3 dk mesafe uzaklıkta. Kullanmakta oldukları; et, peynir, yoğurt, un, tereyağı gibi malzemeler Konya / Ereğli’den geliyor. Yemeğe başlangıç olarak Bamya çorbası ile başlayabilirsiniz malzemesi bol ve lezzetli idi, inci şeklinde dizilen bamyalardan yapılıyor.

Bamya çorbası erkonyalılar kozyatağı şubesi yoğurt erkonyalılar kozyatağı şubesi

Ana olarak Fırın kebap kuzu tandır kaburga ve incik istedik. Konya Ereğli Toroslarından Karaman kuzusundan hazırlanan et, 6 saatlik bir serüven sonunda önünüze geliyor etler öyle yumuşak ki kemikten çekmeniz yeter lavaşa koyup salata ile bir güzel yiyebilirsiniz.

Fırın kebap kuzu tandır kaburga ve incik erkonyalılar kozyatağı şubesi kaburga incik erkonyalılar kozyatağı şubesi

Konyalının etli ekmeğine sıra geliyor Etli ekmeğin malzemeleri kuzu eti, soğan, domates ve biber. Etin maksimum en küçük bir şekilde elde kuşbaşı doğranması daha da lezzet katıyormuş, soğan, domates ve biber bıçak ile ince bir şekilde doğranıp kıyma ile hazırlanan karışım iyice karıştırılır. Hazırlanan etli ekmek içeriği odun fırınında fırıncı eli ile uzunlamasına açtığı hamura bu karışımdan bir avuç kadar koyması ve hamurun üzerine yayması ile ideal uzunluğu 90 cm oluyor, fırın küreğinin üzerine konup ve fırına sürülür. Etli ekmek daha çok  düğün, mevlid ve sünnet gibi  törenlerde misafirlere ikram da edilirmiş. Menüde Kıymalı Kaşarlı Mevlana Pide, Kuşbaşılı Mevlana Pide, ızgara çeşitleri de tercih edilebilir.

Erkonyalılar Kozyatağı şubesi-6 erkonyalılar kozyatağı şubesi Etli Ekmek erkonyalılar kozyatağı şubesi Erkonyalılar Kozyatağı şubesi-3 erkonyalılar kozyatağı şubesi Erkonyalılar Kozyatağı şubesi-4 erkonyalılar kozyatağı şubesi Erkonyalılar Kozyatağı şubesi-5 erkonyalılar kozyatağı şubesi Etli Ekmek-2 erkonyalılar kozyatağı şubesi

sac arası kaymaklı erkonyalılar kozyatağı şubesi Sac Arası erkonyalılar kozyatağı şubesi

Tatlılarda ise Sac Arası denen, baklava hamurundan ama son derece hafif Konya tatlısını deneyebilirsiniz.

Birçok firma gibi taklitlerinden ayrılmak için 1997 yılında isimleri olan ERKONYALILAR  tescil ettirmişler. Erkonyalılar 1988’den beri hızlı bir şekilde büyüyerek, Bostancı, Kozyatağı, Maltepe şubelerinden sonra yeni şubeleri Sancaktepe’de yeni bir restaurant açıp hizmet vermeye başlamış. Sodexho, Ticket, Multinet, Winwin, Netser ve Visa  ödeme seçenekleri mevcut. Erkonyalılar Kozyatağı şubesinin üst katı iş toplantıları, mevlüt, nişan yemekleri gibi ler için hizmette veriyor istendiğinde canlı müzik de programda yer alıyor. Anadolu yakasında Konya mutfağını denemek isteyenler için önerebileceğim yerler arasında yerini aldı.

Erkonyalılar Kozyatağı şubesi erkonyalılar kozyatağı şubesi Erkonyalılar Kozyatağı şubesi üst kat erkonyalılar kozyatağı şubesi
paket servis erkonyalılar kozyatağı şubesiPaket servisi isterseniz sitelerinde online sipariş sistemi olan http://erkonyalilar.yemekx.com girip sipariş verebilirsiniz.

Erkonyalılar Kozyatağı şubesi : Kozyatağı Mahallesi, İnönü Caddesi, No 88, Kadıköy, İstanbul Tel: 0216 3840043-44

Erkonyalılar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato erkonyalılar kozyatağı şubesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here