One Love 15

15. yılına giren Türkiye’nin en uzun soluklu şehir festivali One Love Festival, Hayat Bu Kapağın Altında desteği ve Pozitif organizasyonuyla 17 Temmuz Pazar günü Parkorman’da gerçekleştirilecek. One Love Festival 15 için ön dönem avantajlı biletler, 29 Mart’ta satışa çıkacak.

One Love Festival, Hayat Bu Kapağın Altında desteği ve Pozitif organizasonuyla 17 Temmuz Pazar günü dolu dolu bir programla Parkorman’da gerçekleştirilecek One Love Festival 15’in avantajlı ön dönem biletleri, 29 Mart’ta Biletix’te satışa çıkacak. Kısa bir süre için geçerli olacak avantajlı dönemde tek kişilik biletler 85 TL’ye, 2 kişilik “Buddy Pack” biletler 150 TL’ye alınabilecek.

Bugüne kadar 100’den fazla grubu ve 1.600’den fazla çıyı 220 bini aşkın müzikseverle buluşturan One Love Festival’in 15. yılında sahne alacak sanatçı ve gruplar, Dubstep’ten UK garage’a kadar geniş bir yelpazede müzik yapan, eklektik prodüksiyonlarıyla elektronik müzik camiasında ayrı bir yer edinen maskeli prodüktör SBTRKT DJ setiyle, üçüncü albümüyle indie camiasındaki yerini sağlamlaştıran, Belçikalı indie pop grubu Balthazar, DJ setleriyle olduğu kadar prodüksiyonlarıyla da dikkat çeken, Almanya’dan yükselen techno dalgasının önemli isimlerinde Butch, , kısa zamanda büyük bir başarı yakalayan yerli indie müzisyen Kalben ve Türk elektronik müzik sahnesinin tanınan isimlerinden İlker Aksungar One Love Festival’in 15. yılında festivalcilerle buluşacak isimler arasında.

One Love Festival 15’te sahne alacağı belli olan diğer isimler Django Django, Arthur Beatrice, Ben Pearce, Umut Adan ve Cervus.

Django Django one love festival 15
One Love Festival 15

Django Django | Art rock’ın enerjik yanından fazlasıyla istifade ederek, indie rock, folk, elektronica, psychedelia gibi unsurları müziğinde harmanlayan ve bugüne kadar iki stüdyo albümü yayınlayan İngiliz grup Django Django, özellikle Default isimli şarkısıyla müzik piyasasına bir indie marşı kazandırdı. David Maclean, Vincent Neff, Jimmy Dixon ve Tommy Grace’in dört dörtlük birlikteliğinden meydana gelen Django Django, yeri geldiğinde psychedelic rock’ı, yeri geldiğinde electronica’yı büyük bir ustalıkla müziğine yansıtıyor. Müziğindeki eğlence ve enerji miktarını ise bir izleyenin bir daha izlemek istediği canlı ve dj performanslarına yedirmesini çok iyi biliyor.

Kalben one love festival 15
One Love Festival 15

Kalben | Yeni jenerasyon şarkıcı ve şarkı sözü yazarları arasında en hayranlık uyandırıcı isimlerden biri olan Kalben, iz bırakan hikayelerle dolu birbirinden başarılı şarkıların yer aldığı, kendi ismini taşıyan ilk albümüyle yerli müzik piyasasına bir güneş gibi doğdu. Otoritelerin, dinleyicilerin ve ülke müziğimizin usta ismi Bülent Ortaçgil’in de aralarında yer aldığı ünlü isimlerin de övgüyle bahsettiği Kalben, hipnotize edici, sade ve hayli vurucu canlı performanslarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Kalben’in hayli heyecan verici kariyerinin ilk adımı, dinleyicileri gelecek adına şimdiden umutlandırıyor.

Balthazar  one love festival 15
One Love Festival 15

Balthazar | Blur ve Depeche Mode’la da çalışan Ben Hillier prodüktörlüğündeki üçüncü albümü Thin Walls’la geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplayan Belçikalı indie pop/rock grubu Balthazar, enerjik sahne performansıyla Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinin kadrosuna ismini yazdırdı. Balthazar, bugüne kadar yayınladığı üç albümünden şarkılarla oluşturduğu repertuvarıyla hayranları ile buluşacak.

Butch one love festival 15
One Love Festival 15

Butch | En iyi Techno” ve “En iyi Techno remix” prodüksiyonlarına aday olmuş, Almanya’da yaşayan Bülent Gürler’in alter ego’su Butch, techno ve house dalındaki doktorasıyla kısa zamanda büyük ilgi çekmeyi başardı. Bir elektronik müzik dinleyicisi için cennetten farksız Almanya’nın bizlere sunduğu önemli isimlerden biri olan Butch’ın perde arkasındaki isim Bülent Gürler. Belirgin olarak techno ve house’tan ilham alan, ayağını gazdan çekmeyip elektronik müziğin farklı kollarını da giyinip kuşanan Butch, dans pistinin tozunu atan, en sonunda da pırıl pırıl yapan performanslarıyla adını duyurdu. Desolat, Cocoon, Rekids ve Sei Es Drum gibi elektronik müziğin lider plak şirketleri için tekli ve remix’ler üreten Butch, dinamik setleriyle de Fabric, Time Warp ve Watergate gibi ünlü kulüplerin tercihi haline gelmiş durumda

One Love Festival Hakkında

İlk kez 2002 yılında Pozitif Live organizasyonu ile düzenlenen festival, her yıl dünyadan ve Türkiye’den müziğin önemli isimlerini ülkemizde ağırlıyor. Bugüne kadar 220 bini aşkın müzikseveri Morrissey, Pulp, Suede, Editors, Roisin Murphy, James Blake, Moderat, The Chemical Brothers, Moby, Peter Gabriel, Manu Chao, Beastie Boys, Manic Street Preachers, Röyksopp, Julian Casablancas + The Voidz, Metronomy, ve Hot Chip’in de bulunduğu 100’den fazla grup ve 1.600’dan fazla sanatçıyla buluşturan festival 2011 yılından bu yana Avrupa’nın festival birliği “Yourope” üyesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here