Başarımı Karılarıma Borçluyum Başarımı Karılarıma BorçluyumGeçen hafta Kedi tarafından sahnelenen, ünlü yazar Aziz Nesin’in başarılı tiyatro eseri “Başarımı Karılarıma Borçluyum” oyununu seyretme şansımız oldu.

Başrollerini Aydan Şener, Emre Büyükpınar, Burçin Bildik, Damla Cercisoğlu, Suat Güzey, Gurur Aydoğan, Savaş Bayındır ve Hakan Altıner’in paylaştığı oyun, Ziya’nın ibret-i alem evlilikleri ve bu evliliklerin onun hayatını nasıl değiştirdiğini esprili bir dille anlatıyor.

Oyun, açılışını yaşlılar koşusunda birinci olan Ziya’nın başarısının sırrına odaklanarak yapıyor. Acaba nasıl olmuş da bunca yaşına ve topallığına rağmen Ziya nasıl olmuş da koşuda birinci gelebilmiştir?

Başarımı Karılarıma Borçluyum Başarımı Karılarıma Borçluyum
Başarımı Karılarıma Borçluyum

İnteraktif bir şekilde ilerleyerek ilk evliliğinden itibaren bu soruya komedi tadında cevap arayan oyunda, Ziya’nın evlendiği farklı karakterdeki yedi kadını Aydan Şener canlandırıyor. Şener, bazı performanslarında fena değilken bazı performanslarında maalesef beklenileni veremiyor. Oyunun ses düzeni de bu durumu tetikliyor. Bu anlamda oyun bir noktadan sonra tıkanıyor ve “neden?” “nasıl” sorularının cevabı havada kalıyor. Belki ses düzenine biraz daha özen gösterilse ve kurguda birtakım değişikliklere gidilse oyunun akıcılığı sürdürülebilir diye düşünüyorum. Buna rağmen, yan karakterlerde Damla Cercisoğlu, Burçin Bildik, Suat Güzey ve Gurur Aydoğan’ın oyunculuklarıyla parlıyor. Özetle, keyifli bir vakit geçirmek isterseniz gidip izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here