Cafe Sista , Kadıköy de Yeldeğirmeni semtinde bulunan şirin bir kafe , açılalı daha bir ay olan Cafe Sista da neler tadabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Burası üç kardeşin el birliği ile oluşturdukları samimi bir ortamı olan bir mekan. Mekanın menüsünde güne enerjik başlamak için gelen misafirleri için menüsünde vejetaryen,vegan,simit tabağı,klasik kahvaltı tabakları mevcut. Kahvaltıya eşlik edebilecek sebzeli vegan omlet, menemen bulunuyor.

Atıştırmalıklar da günün çorbası ve börek tabağı sıcak sıcak çıkan fırından çayla iyi gider bence. Öğle ve akşam içinse Vegan sandviçler,burger ,etli sandviçler , Vejetaryen Sandviçler seçenekler arasında bulunuyor.  Vegan Burger de ev yapımı vegan köfte baharatlardan oluşuyor yanında patates kızartması ve salata sunuluyor. Vegan Burrito de ise özel baharatlandırılmış mantar ve sebzelerden oluşuyor kokoreç havasında bir lezzet sunuyor.

Tatlılarında ise günün tatlılarında Ispanaklı pasta 7 tl ve Cheesecake 8 tl vardı. Yeldeğirmene gelip bu keyifli mekanı keşfetmeniz dileğiyle. Nisan ayı içinde giderseniz Yeldeğirmeni a da uğrayın Avrupa gösterimleri var ücretsiz alta ekliyorum. Yeni bir mekan keşfinde görüşmek üzere…Sista Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato Cafe Sista  Cafe Sista Duatepe Sk. No:19, Yeldeğirmeni, Kadıköy 02164144199

Nisan ayında Yeldeğirmeni Sanat’ta Avrupa sineması gösterimleri

11 Nisan / Pazartesi – 19.30 Hippocrate -Hipokrat
Thomas Lilti, prömiyerini Cannes i’nde gerçekleştirdiği ikinci uzun metraj filmi Hipokrat’ta, babasının çalıştığı hastanede stajyer doktor olarak işe giren Benjamin’in yaşadığı komik ve dramatik olayları anlatıyor.

18 Nisan / Pazartesi – 19.30 Mobile Home – Hareketli Ev
Şehirdeki işinden ve sevgilisinden ayrılan Simon, doğduğu köye geri döndü ve orada luk arkadaşı Julien ile yeniden bağlantı kurdu. Otuzlu yaşlardaki iki aylak, gençlik hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi: maceralı yollara çıkıp mevsimlik işlerde çalışmak…

25 Nisan / Pazartesi – 19.30  Tristesse Club
Tristesse Club izlerken; hazine avlarını ve eski Porscheleri ile dikkatleri çeken bir cenaze alayını karşınızda bulacaksınız. Olmayan bir kız kardeşin yer aldığı filmde; babalarının ölümü üzerine cenaze törenine hazırlanan kardeşlerin başında geçen olaylara tanık olacaksınız. Filmin komedi dolu dakikaları da bu esnada izleyicilerin karşılarına çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here