Zorlu sunu ücretsiz izleme , Mehmet Zorlu Vakfı tarafından, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Karlar Ülkesi” oyunu ve “Kibritçi Kız Müzikali” ile çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Ekim ayında yeni sezonu açan ve Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında da çocukların karşısına çıkan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Nisan ayı boyunca Karlar Ülkesi ve Kibritçi KızMüzikali ile minik izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak. Karlar Ülkesi ayrıca ’un yanı sıra Anadolu Turnesi kapsamında Denizli, Aydın, İzmir ve Manisa’da da çocukların karşısına çıkacak.

Kibritçi kız müzikali Zorlu Çocuk Tiyatrosunu ücretsiz izlemeKibritçi Kız Müzikali ile 23 Nisan sevinci ikiye katlanıyor…

Kibritçi Kız Müzikali, 2 ve 3 Nisan tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde; 10-16-17-24 ve 30 Nisan’da Zorlu Performans ları Merkezi’nde sahnelenecek.Müzikal ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenerek çocukların bayram coşkusunu katlayacak.

Anadolu Turnesi’ne çıkan Karlar Ülkesi oyunu ise 2 Nisan’da Denizli’de, 3-4 Nisan’daAydın’da, 5-6 Nisan’da İzmir’de ve 29-30 Nisan’da Manisa’da çocuklarla buluşacak.Karlar Ülkesi aynı zamanda 9-10-16 ve 17 Nisan’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek oyunlar hakkında detaylı bilgiyewww.zorlucocuktiyatrosu.com, www.facebook.com/zorlucocuktiyatrosu ve instagram.com/zorlucocuktiyatrosu adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Kibritçi Kız Müzikali, tüm coşkusuyla çocukların karşısında!

“Kibritçi Kız Müzikali”, tiyatro oyun yazarı ve Anadolu Üniversitesi Devlet vatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Erkek tarafından, Hans Christian Andersen’in ünlü masalından yola çıkılarak hazırlandı. Hasan Erkek’in aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği oyun 5 yaş ve üzeri izleyicilere sesleniyor.

2013-2014 sezonu içinde 39. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri kapsamında “En İyi Çocuk Oyunu Ödülü”, Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödülleri kapsamında “Müzikal Yapım Ödülü” ve 2014 yılında ise Tiyatro Gazetesi tarafından “En İyi Yapım Ödülü”nelayık görülen Kibritçi Kız Müzikali, 2015 yılında da Türkiye Gezginler Derneği tarafından“2015 Yılının En İyi Çocuk Tiyatrosu” seçildi.

Sokaklarda akordeon çalıp şarkı söyleyerek kibrit satan bir kızın hikayesini anlatan müzikal, yaşama sevinci, dostluk ve dayanışmayı teatral bir dille minik izleyicilere aktarıyor. Müzik, dans, mim, jonklörlük ve resim sanatlarını bir arada sunan müzikal, aynı zamanda sokak çocukları konusunda farkındalık yaratmayı da amaçlıyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Kibritçi Kız Müzikali’ni alışılmışın dışında mutlu bir son ile bitirerek, izleyicilere farklı bir sahne uyarlaması sunuyor.

karlar ülkesi Zorlu Çocuk Tiyatrosunu ücretsiz izlemeKarlar Ülkesi ile çocukların hayal dünyası gerçeğe dönüşüyor

Özlem Saraç’ın, Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkarak yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Karlar Ülkesi; çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılıyor.

4 yaş ve üzeri seyircisine perdelerini açan oyun, her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle lerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Müzik, dans gibi farklı sanat dallarını bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açacak.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Hakkında:

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Mehmet Zorlu Vakfı’nın eğitimden, kültür sanat ve spora kadar birçok alanda gençlerin ve çocukların gelişimini destekleyen çalışmalar kapsamındaki faaliyetlerinden biri olarak 2003 yılında kuruldu. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar Müziğin Kalbi, Burun, Karagöz, Cadılar ve Hint Fakiri, Kurşun Askerin Utancı, Kediler ve Fareler Mutfağı, Oz Büyücüsü, Bremen Mızıkacıları, Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, Kurbağa Prens, Kibritçi Kız Müzikali ve Karlar Ülkesi oyunu ile çocuklarla buluştu.

Zorlu Çocuk Tiyatrosunu ücretsiz izleme Zorlu Çocuk Tiyatrosunu ücretsiz izlemeZorlu Çocuk Tiyatrosu, Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, Kibritçi Kız Müzikali, Kurbağa Prens Oyunu ve Oz Büyücüsü ile 11 farklı ödülün sahibi oldu. 2013 yılında, Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği Assitej ve Sahne Dergisi tarafından verilen Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri kapsamında, Oz Büyücüsü, En İyi Yapım Ödülü”nü aldı. Kurbağa Prens Oyunu, Assitej ve Sahne Dergisi İşbirliği ile verilen Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri kapsamında “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu”ödüllerine layık görüldü. Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, XII. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “Çocuk Oyunları” kategorisinde Yazar Ödülü ve Müzisyen Ödülü alırken, çocuk tiyatrosuna katkıları için de Zorlu Çocuk Tiyatrosu “Özel Ödül”e layık görüldü. Müzikal, Romanya’da düzenlenen Uluslararası Animasyon Tiyatro i’nde ise “En İyi Performans Ödülü”nü kazandı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ayrıca, Kibritçi Kız Müzikali ile 2013-2014 sezonu içinde 39. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri kapsamında “Yılın En İyi Çocuk Oyunu Ödülü” ve Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödülleri kapsamında“Müzikal Yapım Ödülü” ile 2014 yılında Tiyatro Gazetesi tarafından “En İyi Yapım Ödülü”ne layık görüldü. 2015 yılında da Türkiye Gezginler Derneği tarafından “2015 Yılının En İyi Çocuk Tiyatrosu” seçildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here