Semolina Kafe & Restoran , Kadıköy taraflarında sizlere iki hanım efendinin işlettiği butik bir İtalyan restoranı anlatmak istiyorum. Caferağa Mahallesindeki Ressam Şeref Akdik Sokak da bulunan mekanın önünden belki geçmişte olabilirsiniz. İçeri girdiğiniz de sizi sanki evinizdeki mutfağa girer gibi samimi bir ortam bekliyor. 4-5 masanın yer aldığı bir mekan ondan dolayı mesai çıkışları ve haftasonları biraz yoğun olabilir.

Menüsünde başlangıç olarak Bruschetta alabilirsiniz kızarmış köy ekmeği, parmesan ,domates,kırmızı soğan,sarımsak,taze fesleğen,dağ kekiği ile sunuluyor. Makarnalar el yapımı ürettikleri için taze kendi üretimleri , neyazikki dışa makarna satışı şu an yok. Makarnalarında Fettuccine Alla Normayı denemek isterseniz için de patlıcan,domates,siyah zeytin,sarımsak,taze fesleğen,parmesan bulunuyor. Semolina Fettuccine de ise Pesto sos,Marine tavuk şeritleri,krema ve parmesan var. Yemeğe eşlik edecek kadeh de şarap isterseniz Turasan Kalecik Karası Merlot Syrah Boğazkere eşlik edebilir.

Tatlılarda ise Belçika çikolatasında yapılan çikolatalı sufle mevcut yada mozaik pasta tercih edebilirsiniz. Pazartesi kapalı olan mekan 11.00- 22.00 arası açık.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here