Bu hafta ne hızlı geçti değil mi ? Bu soruyu genel de herkes kendi içinde sorar bakalım gezginnerede içinde bu hafta nasıl geçmiş ilk etkinliğim Nilgün Belgün’ün büyük ilgi gören “İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi” isimli kitabından sahneye uyarlanan “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” isimli müzikli danslı gösteri idi çının hayatından anılarını yaşadıklarını şarkılarla ve danslarla kimi zaman hüzünlü kimi zaman kahkahalar eşliğinde anlatığı gösteriyi izlemek keyifli idi. En yakın zamanda bu gösteriyi izlemek isteyenler için 24 Nisan da Profilo Kültür merkezinde ve 12 Mayıs da İzmir de Bostanlı Suat Taşer sunda sahnede olacak.

Sahneye Uyarlayan ve Yöneten: Serkan Budak Dekor: Nilgün Gürkan Kostüm: Canan Yaka
Işık: Murat Selçuk Aranjör: Ari Aliciyan Dans: Melih Altın ve Cihat Can

İkinci etkinliğim Semolina Kafe & Restoranı keşfetmekti mekanı merak edenler tıklayabilir  Tıklayın

Üçüncü  Beyoğlu’ndaki Saint Pulchérie Lisesi’nde canlı caz performansı ve İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin özel lezzetleri eşliğinde gerçekleşen “Printemps des Artistes – Sanatçıların İlkbaharı” isimli sanat ve sosyal sorumluluk etkinliği idi. 10. yılını kutlayan etkinliğin amacı hem eserlerinde İstanbul’u işleyen sanatçıların yapıtlarından oluşan bir seçkiyi leyerek bu sanatçılara destek vermek, hem de sergide satışı yapılan eserlerden elde edilen gelirin %30’u ile Tarlabaşı Toplum Merkezi ve Fransız Lape Hastanesi’ne bağış yardımında bulunmak idi.

Sergide yapıtları gösterilen sanatçılar , Suriyeli sanatçı Ammar Assali, heykeltraş Nadia Arditti, fotoğraf sanatçısı Işıl Arısoy, ressam Cemal Toy, fotoğraf sanatçısı Camille Le Bras, tasarımcı ve illüstratör Ceylan İnsel, ressam Ursula Katipoğlu ve minyatür sanatçısı Sabine Buchmann yer alıyor. Flapperswing grubu parçaları ile etkinliğe renk kattılar.

Dördüncü etkinliğim Elginkan Vakfı’nın 2006 yılından bu yana düzenlediği “Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri” Töreni idi. Türk kültürü ve teknoloji alanındaki çalışma, araştırma ve hizmetleri desteklemek amacıyla bu yıl 10. kez düzenlenen ödül töreninde, başarılı çalışmalarıyla ödüle layık görülen Prof. Dr. Dursun Yıldırım, Prof. Dr. Ali Berat Alptekin, Prof. Dr. Mustafa Öner, Dr. Neslihan Koç Keskin, Prof. Dr. Murat Canpolat, Prof. Dr. Günhan Dündar, Doç. Dr. Arda Deniz Yalçınkaya, Yrd. Doç. Dr. Hamdi Turan, Prof. Dr. Sinan Ekici, Prof. Dr. Mustafa Ünel, Prof. Dr. Asif Sabanovic, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Üvet, Doç. Dr. Devrim Gözüaçık, Dr. Özlem Oral, Dr. Cenk Kığ, Doç. Dr. Ali Koşar ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı ödülleri verildi.

Beşinci etkinliğim ise Gerekeniyapcomun Liverpool – Borussia Dortmund maçını Slope’ta Emrah Göktaş’ın bizler için çaldığı şarkılar eşliğinde happy hour yaparak izlemekti maç bol gollü olunca keyifli geçti. Gecenin biraları Carlsberg idi.

Carlsberg Bu hafta ne hızlı geçti değil mi ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here