23 Nisan leri nerede ne var, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya larına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birçok etkinlikle kutlanacak.

23 nisan etkinlikleri nerede ne varKadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için dolu dolu bir program hazırladı. Unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarının oynandığı Sokak Oyunları Şenliği 23 Nisan Pazar günü 13:00-16:00 saatleri arasında Rasimpaşa Mahallesi Duatepe Sokak’ta yapılacak.

Çocuklardan Geçici Hayvan Bakım Evi Ziyareti

Kadıköy Belediyesi çocukları Geçici Hayvan Barınağı’ndaki hayvanlarla buluşturuyor. Kadıköy Belediyesi’nin “Çocuklarımızla Bakım Evimizdeki Hayvanlarımızı Buluşturuyoruz” temalı etkinliği 21 Nisan Cuma günü Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evinde 12.00’de gerçekleşecek. Etkinlikte çocuklarla birlikte oyunlar oynanıp piknik yapılacak ve hayvan sevgisi temalı resimler yapılacak.

Çocuklar için Karikatür Atölyeleri

22-23 Nisan tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde atölye çalışmaları gerçekleşecek. 22 Nisan Cumartesi, Eda Oral ve Anıl Gürak ile 23 Nisan Pazar, Nuhsal/Ayşe Işın ve Erhan Candan yürütücülüğünde, 7-14 yaş grupları için Saat 12.00-15.00 Saatleri arasında karikatür atölyeleri olacak. Atölyelerde karikatüre, karikatür çizimine dair kısa bilgilendirme ve çizim çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca 23 Nisan Pazar günü Saat 14.00-16.00 saatleri arasında kısa animasyon seçkisinden oluşacak animasyon gösterimi ve söyleşi etkinliği olacak.

Özgürlük Parkı’nda Şenlik

22 – 23 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri Özgürlük Parkı’nda 11.00-18.00 saatleri arasında “23 Nisan Çocuk Şenliği” düzenlenecek. Çocuklar dev şişme oyun parkurlarında diledikleri gibi oynayabilecek. Saat 13.00 itibariyle İnteraktif sahne performansları; kukla gösterisi, Dj eşliğinde oyunlar, ilizyon gösterisi ve akrobat gösterisi izleyebilecekler. Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı (BAK) Eşini Bul Oyunu, Muzipo Kids Ziverbey “Eğlenceli Parkur Etkinliği”, Empati Sahnesi, Kybele Arkeoloji Atölyesi etkinlikleri ile çocuklar eğlenceli bir 2 gün geçirecek. 23 Nisan’da Kadıköy Belediyesi Çocuk Merkezi öğretmen ve öğrencileri Özgürlük Parkı’nda çocuklar için davullarıyla ritim tutacaklar. Ayrıca Çocuk Sanat Merkezi Öğrencileri, “Paletimde 23 Nisan leri” resim yarışması ödül töreni ve etkinliği, interaktif dans etkinliği, pop orkestrası ve ritim gurubu ile Özgürlük Parkı’nda olacaklar.

“Tüm çocuklar için Özgürlük ve Mutluluk” temalı seramik atölyesi

Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi’nde 23 Nisan Pazar Günü Saat 12.00 ile 16.00 saatleri arasında “Tüm Çocuklar için Özgürlük ve Mutluluk” temalı seramik atölyesi gerçekleşecek. Atölyede çocuklar seramik duvar panosu uygulaması yapacaklar.

Sanat Atölyelerinde

23 Nisan etkinlikleri kapsamında bir başka etkinlikte Suadiye Sanat Atölyelerinde gerçekleşecek. Kadıköy Belediyesi tarafından restorasyonu tarafından yapılarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında açılan Suadiye Sanat Atölyeleri’nde 22 Nisan ve 23 Nisan’da sergi ve etkinlikler yapılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here