Cheers Pera Asmalı Mescitte

Cheers Pera Asmalı Mescitte , Asmalı Mescitte bulunan Cheers Pera, Türkiye”nin yedi farklı territuarından Cabarnet Savignon şarapları tadımına ev sahipliği yaptı geçenlerde. Önolog Jean Luc Colin”in rehberliğindeki tadımda  7 farklı yöreye ait 7 farklı şarabı ve şarap tadımını dinledik, ardından 7 farklı cabarnet sauvignon şarap tattık.  Önolog Jean Luc Colin Cabernet Savignon üzümünün yaygınlık sebeplerinden bahsetti ve farklı territuarlarda bünyesine kattığı özellikleri anlattı.

Şarap tadımından sonra üst katta Cheers Peranın lezzetlerini tatma fırsatım oldu. Tapas ve sushilerde başarılılar. Enginarı ve avokadoyu seviyorsanız salatasını seveceksiniz. Benim en beğendiğim ise içi peynir dolgulu çıtır kalamarı oldu.

Sushilerde yumurtalı olanlar beğenildi. Sushi yerken soya sosu seviyorsanız Kikkoman”ın yeşil kapaklı tuzu azaltılmış soya sosunu burada bulabilirsiniz. Kadayıf Keçi Peynir Topları Kızarmış Çıtır Kadayıf Arasında Cevizli Ilık Keci Peyniri Üstünde Biber Marmeladı servis ediliyor. Üst katta yemeğinizi yerken belli günlerde altta canlı müzik i oluyor.  Cheers Peranın modern, rahat atmosferi var alt kat daha bar havasında , içerideki kadınların çokluğu dikkat çekici demek rahat güvenli bir ortam sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here