Mayıs ayı lerini burada topladım bakalım nerede ne var ;

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri ları Yönetimi programı ve Sahne Sanatları alanı tarafından düzenlenen  408, 22 – 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl 7.si düzenlenen festivalin teması ise “festival408 not found” olacak. Festival programı kapsamında, BİLGİ’li öğrenciler ve mezunların performanslarının yanı sıra, sanatçıların yürüteceği masal anlatımı, doğaçlama, oyun yazımı, hareket ve dans atölyeleri, sektörden sanatçılarla söyleşiler ve gösterimi sanatseverlerle ücretsiz olarak buluşacak. BİLGİ öğrencilerinin hem üretici hem de yönetici olarak yer alacağı festivalin atölyeleri BİLGİ santralistanbul Kampüsü’nde, gösteri ve söyleşileri ise BİLGİ santralistanbul Kampüsü, BİLGİ RGB Studios, KATS Sahne ve Bomontiada ALT’da yer alıyor.

mayıs ayı etkinliklerini burada topladım22 Mayıs Salı günü bu sene onuncu yılını kutlayan ve geliştirdikleri oyun formatlarıyla doğaçlama alanında dünya çapında bilinen İstanbulimpro ile Doğaçlama Atölyesi ve dansçı ve koreograf Talin Büyükkürkciyan Demirci ile Kontakt Doğaçlama Atölyesi ile başlayacak.

23 Mayıs Çarşamba günü ise oyuncu, eğitmen ve yazar Cüneyt Uzunlar tarafından Masal Anlatım Atölyesi gerçekleştirilecek.

Oyun yazarı, dramaturg ve çevirmen Erdem Avşar ise 25 Mayıs Cuma günü “Yapı mı İlham mı?” isimli Oyun Yazım Atölyesi’ni düzenleyecek.

28 Mayıs Pazartesi günü ise New York ve İstanbul’da çalışmalarını sürdüren / performans sanatçısı ve eğitmen Fulya Peker ile Butoh Atölyesi gerçekleştirilecek.

Festival 408 dahilinde sanatçılar ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek ücretsiz atölyelere katılım sınırlı sayıdadır. Başvurular için fest408@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçilebilir. Tüm atölyeler santralistanbul Kampüsünde gerçekleştirilecektir.

2 YORUMLAR

  1. […] Etkinliklerden bazıları sayfaları gezdikçe daha çok etkinlik duyurusuna ulaşabilirsiniz         Arter Galeri yeni sergileri  / Nisan ayında ne yapsam /   /  Bebek Şenliği 2017 / İstanbul mekan önerileri / Zorlu PSM Caz Festivali / Tiyatro oyunları listesi / Mayıs ayı etkinlikleri […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here