Turkcell Platinum Bosphorus Cup , yelken tutkunlarının, spor meraklılarının ve aşıklarının heyecanla beklediği; yarışan teknelerin rengarenk yelkenleriyle İstanbul Boğazı’nı görsel bir şölene çevirdiği “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016” bu yıl 15. kez düzenleniyor. 26-29 Mayıs tarihlerinde 30 ülkeden 100’e varan tekne bir araya gelecek ve boğazı süsleyecek.

Türkiye’de yelkenciliğin yaygınlaşması için yıllardır çalışan ORG Sports ile Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile düzenlenen, İstanbul Boğazı’nın önemli uluslararası yelken yarışı Turkcell Platinum Bosphorus Cup, Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor leri arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü açık deniz yarışçılarından Lionel Pean ve Mike Sanderson’un da katılım gösterdiği Turkcell Platinum Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nı tüm dünyadaki yelken meraklılarına canlı izleterek bu yönüyle kent tanıtımına da büyük katkı sağlıyor.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup Turkcell Platinum Bosphorus Cup Turkcell Platinum Bosphorus Cup

Turkcell Platinum Bosphorus Cup Turkcell Platinum Bosphorus Cup
Turkcell Platinum Bosphorus Cup

Turkcell Platinum Bosphorus Cup Turkcell Platinum Bosphorus Cup

Dünyanın dört bir yanından tekneler ve ekiplerin kıyasıya yarışacağı “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016”, antrenman yarışlarının ardından Caddebostan açıklarında Cuma ve Pazar günü yapılacak şamandıra yarışları ile kıyasıya bir mücadeleye ev sahipliği yapacak.28 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda yapılacak yarışın ardından 15.Yıl Özel Kupa Töreni ile sona erecek. Yarışlar sonunda birinciliği alan tekne meşhur Turkcell Platinum Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nı evine götürme hakkına sahip olacak. Boğaz’ın, muhteşem yapıların, erguvanların oluşturduğu eşsiz fon ile hem İstanbullular hem de canlı yayınlarla tüm yelken meraklıları “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016” ruhunu yaşayacak.

Program:

26 Mayıs Perşembe Antreman Yarışı – Caddebostan Sahili

27 Mayıs Cuma Şamandıra yarışları – Caddebostan Sahili

28 Mayıs Cumartesi Boğaz Yarışı – Dolmabahçe- Rumeli hisarı hattı

29 Mayıs Pazar Şamandıra yarışları – Caddebostan Sahili

Sosyal Program

Mayıs Basın Toplantısı – Feriye Palace

28 Mayıs Cumartesi VIP Yarış izleme partisi – Feriye Palace & Yelkenciler Partisi – Feriye Palace

29 Mayıs Pazar Ödül töreni – Setur Kalamış Marina

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here