MIMARSIV SELECTION 2016 , 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda Şişecam Düzcam, Dell ve Citroen sponsorluğunda gerçekleşen “MIMARSIV Selection 2016”, vizyoner konseptiyle mimarlar ve iç mimarlara güncel ve inovatif ürünler için benzersiz bir keşif yolculuğu yaşattı. kapsamında gerçekleşen “Claim Your White With Architects” sinde 8 ünlü mimarın tasarladığı beyaz gömlekler, MIMARSIV Selection ziyaretçilerine moda ve mimarlığın kesiştiği kusursuz bir deneyim yaşattı.

MIMARSIV SELECTION 2016-2 MIMARSIV SELECTION 2016Mimarları; hem dijital hem de bire bir etkinliklerle, güncel malzemelere ulaştırmak amacıyla Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ortaklığında kurulan MIMARSIV, 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu Fransız Sarayı’nda Şişecam Düzcam, Dell ve Citroensponsorluğunda gerçekleştirdiği MIMARSIV Selection etkinliğiyle 50 seçkin ve yenilikçi ürünü mimar ve iç mimarlarla buluşturdu. Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach’ın katılımıyla Business France işbirliğinde Fransız Sarayı’nın tarihi dokusu ve eşsiz atmosferinde gerçekleştirilen organizasyon, 12 saat boyunca aydınlatma, mobilya, zemin, duvar, tavan ve cephe gibi farklı kategorilerde hizmet veren önemli markaların seçkin ürünlerini İstanbul, ve İzmir’den davet edilen 500’e yakın mimar ve iç mimarla bir araya getirdi.

MIMARSIV Selection etkinliği bünyesinde yer alan; Çağla Öncüoğlu, Dara Kırmızıtoprak, Dürrin Süer, Hakan Sekmen, Kurtul Erkmen, Sibel Dalokay Bozer, Sinan Erül, Şebnem Buhara ve Yeşim Hatırlı gibi Türkiye’nin önde gelen mimarlarının tasarladığı ve moda tasarımcısı Mehtap Elaidi’nin elinden çıkan gömleklerin yer aldığı “Claim Your White With Architects” sergisinin açılışı Fransız Sarayında gerçekleşti. www.gezginnerede.com Snapchat:gezginnerede #gezginnerede#mimarsivselection#acilis#istanbul#turkey#design#mimari#architecture#decoration#interior#archiproducts#archilovers#facade#cement#like#goodmorning#mimar#3dwall#instagood#instalike#bestoftheday#vsco#igers#tbt#tagforlikes#likealways#instagood#instalike#igers#vsco#like4like

Gezginnerede (@gezginnerede) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

MIMARSIV Selection’da sergilenen markaların ürünleri, Fransız Sarayı’nda, EDIDA 2016 ödüllü Ozon Design’ın tasarım danışmanlığını yaptığı Select Zone modüllerinde konumlandırıldı. Her marka için standart modüllerin oluşturulduğu MIMARSIV Selection’da ürünlerin detay bilgileri için tabletler kullanıldı. Mobilya markaları ise Sarayda kendi özel kurgularını sergilediler.

Moda ve Mimarlık “Claim Your White With Architects” Sergisinde Buluştu…

MIMARSIV SELECTION 2016 MIMARSIV SELECTION 2016Etkinlik kapsamında gerçekleşen “Claim Your White With Architects” sergisiyle 8 ünlü mimarın tasarladığı beyaz gömlekler, MIMARSIV Selection ziyaretçilerine moda ve mimarlığın kesiştiği kusursuz bir deneyim yaşattı. Çağla Öncüoğlu, Dara Kırmızıtoprak, Hakan Sekmen, Kurtul Erkmen, Sibel Dalokay Bozer, Sinan Erül,Şebnem Buhara ve Yeşim Hatırlı gibi Türkiye’nin önde gelen mimarlarının tasarladığı ve moda tasarımcısı Mehtap Elaidi’nin elinden çıkan gömlekler “Claim Your White With Architects” sergisinde ziyaretçilerle buluştu. Mimarların siyah renk tutkusunun aksine beyaz renk gömleklere yansıttıkları tasarımlarıyla, alışılagelmiş “mimarlar siyah renk giyer” düşüncesine atıfta bulunan sergi, duayen mimarların modaya dokunuşlarıyla iki farklı disiplini bir araya getirdi. MIMARSIV Selection 2016 konuklarının etkinlik boyunca ziyaret ettikleri sergi, alışılmışın dışındaki konseptiyle de ziyaretçilerin beğenisini topladı.

MIMARSIV SELECTION 2016-4 MIMARSIV SELECTION 2016Bugüne kadar düzenlenen fuarların ve tüm diğer mimar&malzeme buluşmalarının bir adım ötesi niteliğindeki MIMARSIV Selection, mesleki gelişmelerden haberdar olmak ve yenilikleri projelerine taşımak adına sektördeki güncel malzemeleri tanımak ve takip etmek zorunda olan mimarların ve iç mimarların işini kolaylaştırarak, onları kent merkezinden kilometrelerce uzaktaki fuar alanlarında, devasa stand alanlarında konumlanmış binlerce seçeneğin arasından ilgilerini çekecek ürünleri yakalamaya çalışma yükünden kurtaracak özellikte bir etkinlik olmasıyla ön plana çıkıyor…

MIMARSIV SELECTION 2016-3 MIMARSIV SELECTION 2016Davetli ve ziyaretçilerin şampanya ve canlı müzikle karşılandığı etkinlik, gün boyu süren DJ performans ve Fransız şarabı eşliğindeki ikramların ardından gerçekleşen kokteyl ile sona erdi.

MIMARSIV Hakkında:

Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ortaklığında kurulan MIMARSIV, mimarları ve malzeme tedarikçilerini özgün, yaratıcı, odaklı mecra ve etkinliklerle buluşturan, çok yönlü bir iletişim kanalı olarak İstanbul’da kuruldu. Farklı kategorilerde nitelikli mimari malzemeleri tüm verileriyle tek bir adreste bulunduran mimarsiv.com ise MIMARSIV’in dijital yüzü olarak sektöre sunuldu. Zamandan kazandıran ve rafine bir ortamda aranan bilgiye direk ulaşım sağlayan mimarsiv.com’da ürünler, standart ve Türkçe hazırlanmış teknik şartnameleri, CAD ve 3D çizim dosyaları, referans projeleri, sertifikaları, garanti belgeleri ve aldıkları ödüllerle yer alırken, mimarlar mimarsiv.com’daki ürün sayfalarından, firmalarla direk bağlantıya geçebilme imkanı buluyor.

MIMARSIV SELECTION 2016-5 MIMARSIV SELECTION 2016Düzenlediği etkinliklerle mimarlar ve malzeme firmalarını özgün konseptlerle buluşturan MIMARSIV bu alanda, marka ve ürüne özel, hedef mimar kitlesine odaklı ve proje bazlı hizmet veriyor. Periyodik e-mailing’leriyle mimarsiv.com’a yeni giren markalardan ve düzenlenen etkinliklerden mimarları haberdar eden MIMARSIV, MIMARSIV ASIST ile mimarsiv.com’a kayıtlı mimarlara güncel projeleri için sistemde kayıtlı olan malzeme firmaları üzerinden istedikleri kategoride ürün araştırması ve marka yönlendirmesi de yapıyor. Ticaret odalarıyla sektörel partner olarak çalışan MIMARSIV, bu kapsamda, Türkiye’ye yeni giren seçkin ve özgün mimari malzeme firmaları için de danışma noktası olarak hizmet veriyor.

Aslı Sekmen MIMARSIV SELECTION 2016Aslı Sekmen Kimdir?

Aslı Sekmen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 5 yıllık bankacılık kariyeri ardından, Avrupa menşeli ileri düzey mimari ürünlerin distribitörlüğünü yapmak üzere kendi malzeme firmasını kurdu ve 2011 yılına kadar ülke distribitörlüğü bazında çalıştı. Sonrasında, 2 yıl perakende mimarisi alanında uzman bir mimarlık firmasında Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak yer aldı ve bu sayede sektörün mimarlar tarafını daha yakından gözlemleme imkanı buldu. Halen İlkay Öngün ile ortak olarak kurdukları MIMARSIV çatısı altında hizmet vermeye devam ediyor.

 

İlkay Öngün MIMARSIV SELECTION 2016İlkay Öngün Kimdir?

İlkay Öngün, Universite Louis Pasteur Strasbourg’da Ekonomi okuduktan sonra Erasmus-Socrates programı ile Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi ve İşletme eğitimi aldı. İşletme master’ını Universite Louis Pasteur Strasbourg’da, Uluslararası İlişkiler master’ını ise The Institut Europeen des Hautes Etudes Internationales’de tamamladı. 2006-2009 yılları arasında kendi danışmanlık firmasında çeşitli yabancı menşeli firmalarla çalıştı. Halen Aslı Sekmen ile ortak olarak kurdukları MIMARSIV çatısı altında hizmet vermeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here