Müzik Bayramı bomontiada, Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile “Müzik Bayramı”na 23 – 25 Haziran 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır kutlanan Müzik Bayramı’nda Baden Baden, Soviet Suprem ve Etnophonics, bomontiada avluda sahne alıyor.

İlk kez 1981 yılında Paris’te müziğin her sokağın köşe başını ele geçirdiği Müzik Bayramı (Fête de la Musique) Türkiye’de ilk kez bomontiada avluda yapılıyor. Sokaklarda insanların katılımıyla coşkulu bir kutlamaya dönüşen bayram, müziğin her çeşidini dinleyicilerle buluşturuyor.

bomontiada’da kutlanacak Müzik Bayramı kapsamında Eric Javelle, Julien Lardé ve Gabriel Vigne’den oluşan Baden Baden, 23 Haziran Perşembe akşamı, saat 22.00’da Fransızca ve İngilizce sözleri hüzünlü ve coşkulu bir indie pop performansıyla birleştirerek müzikseverlerle buluşturuyor.

Müzik Bayramı Müzik Bayramı bomontiadaSovyet dönemi klişelerini Balkan müziği ve Doğu ülkeleri müziği ile eğlenceli bir tarzda seslendiren Soviet Suprem, Müzik Bayramı için sahne alıyor. Sylvester Staline ve John Lénine’den oluşan Soviet Suprem, 24 Haziran Cuma akşamı saat 22.00’de izleyicileri kendi zaman tünellerinde baş döndürücü besteleri ile coşturuyor.

Müzik Bayramı, 25 Haziran Cumartesi akşamı Etnophonics’in Fransız ve Türk işbirliğiyle müzik repertuvarlarını buluşturduğu ve dünyadan farklı görüntülerin yer aldığı etkileşimli bir videonun fonda yer aldığı iyle sona eriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here