Açık Havada Başka bomontiada’da

bomontiada’da “yetiştirme” teması etrafında düzenlenen yaz programı, farklı disiplin, platform ve insanları, atölyeler, canlı performanslar, gösterimler ve panayırlarla bomontiada avlusunda bir araya getiriyor. Yaz boyunca Başka Sinema işbirliği ile ücretsiz olarak yapılacak “Açık Havada Başka Sinema” gösterimleri bomontiada avlusuna davet ediyor.

Açık Havada Başka Sinema açık havada başka sinema
Dünyada 20.000 Gün (20.000 Days on Earth)

Yaz boyu devam edecek film gösterimlerinin ilki 22 Haziran akşamı saat 21.30’da Dünyada 20.000 Gün (20.000 Days on Earth) ile avluda gerçekleşecek. Film, 40 yıldır müzik yapan, kültür ikonu, senarist ve tarihin en ilginç çılarından şarkıcı, söz yazarı ve besteci Nick Cave’in yaşamındaki 20.000 günü anlatıyor. Iain Forsyth, Jane Pollard ikilisinin 2014 yapımı ilk uzun metrajlı filmi Nick Cave’in sözlerini yazdığı ve ilk melodilerini oluşturduğu bestelerini nasıl canlı bir şova dönüştürdüğüne, Kylie Minogue, Warren Ellis ve Ray Winstone gibi isimlerle yaşadığı anlara yer veriyor.

Onur (Pride) açık havada başka sinemabomontiada film gösterimleri 2014 yapımı Onur (Pride), 29 Haziran akşamı saat 21.30’da devam ediyor. 1984 yılında İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakâr politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Film, lezbiyen ve gey aktivistlerin, en az onlar kadar ezilen başka bir grupla; maden işçileri ile güçlerini birleştirerek, hem politik engelleri, hem de ön yargıları aşmalarının gerçek ve renkli hikâyesini anlatıyor.

* Filmler yetişkin içeriğe sahiptir.  bomontiadaki  mekanlardan The Populist ziyaret edebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here