Nişantaşı Başköşe iftar sofrası , Ramazan ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde sizlere Nişantaşının dekorasyonu ve sofrasının zenginliği ile en çok tercih edilen mekanlarından biri olan Nişantaşı Başköşenin iftar menüsünü anlatmaya çalışacağım.

Nişantaşı Başköşe’deki @nnisantasibaskose iftar sofrası epey zengin menüde neler var derseniz günün çorbası ile başlayıp iftariye tabağında ise pastırma, kaymak,tulum peyniri,hurma,kurukayısı,süzme bal,tereyağ,zeytin var. Soğuk meze ve salatalarda nefis bir çiğ köfte,yoğurtlu semizotu,Gavurdağı salatası,Toros salatası var.Ara sıcaklarda fındık lahmacun,fındık peynirli pide,ıspanaklı pide geliyor. Ana yemeklerde ise Başköşe kebap,döner,çöp şiş,tavuk şiş iç pilav ve ızgara domates-biber ile servis ediliyor. Tatlılarda ise kaymaklı künefe favorim ,güllaç,dondurmalı irmik helvası,meyve tabağıda menüde yer almış.Tek kişi 100 tl olan menü çift kişi gelirseniz180 tl Adres:Teşvikiye Mahallesi, Bronz Sokak, No 5, Şişli, İstanbul 0212 9881546 dahili:657 www.gezginnerede.com #gezginnerede #nisantasibaskose #nisantasi #iftar #ramazan #ramadan #kebab #ramadan2016 #ramadankareem #ramazanpidesi #turkishfollowers #turkishfood #istanbul #istanbuldayasam #restaurant #yemek #lezzet #gurme #afiyetolsun

Gezginnerede (@gezginnerede) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Ramazan ayı için hazırladıkları menüde başlangıç olarak sofrada iftariyelikleri görüyoruz. Ardından günün çorbası geliyor , iftardan önce özenle hazırlanmış lezzetli çiğ köfte nişantaşı başköşe iftar sofrasıçiğ köfte benden tam not alıyor, Yoğurtlu semizotu , gavurdağı salatası ve toros salatası salata çeşitleri olarak masanıza geliyor.Ara sıcaklarda fındık lahmacun,fındık peynirli pide ve ıspanaklı pide ile sofra yavaş yavaş doluyor ama kendinizi etlere saklamanızı öneririm,  meşe odunu fırınında hazırlanan ana lerde Kırklareli’nde kendi çiftliklerinde yetişen %100 kıvırcık kuzu ve süt danası etlerini kullanıyorlar. Ana yemeklerde Nişantaşı Başköşe etleri nişantaşı başköşe iftar sofrasıBaşköşe kebap, çöp şiş, tavuk şiş ve döner iç pilavı ve ızgara domates biber ile servis ediliyor. kaymaklı künefe nişantaşı başköşe iftar sofrasıUmarım tatlı için bir yer ayırmışsınızdır kaymaklı künefesi favorim ardından Güllaç, irmik helvası, meyve tabağı veya tahinli çıtır kabak tatlısını da diğer tercih edebileceğiniz tatlılardan. İçecek olarak da meşrubat, ayran, şalgam suyu,çay ve ile bu güzel akşamı sonlandırabilirsiniz. Menünün fiyatı tek kişi 100 tl birden fazla kişi gelirseniz kişi başı 90 tl’ye geliyor.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Bronz Sokak, No 5, Şişli,  0212 9881546 dahili:657
Nişantaşı Başköşe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato nişantaşı başköşe iftar sofrası

Gezginnerede diğer mekan yazıları için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here