Peymane bu yaz gitmekten zevk alacağınız yerlerden olacak bence , neden derseniz dışardan baktığınızda sıradan bir mekan olarak görünse de içeri girip o arka bahçesini görünce burayı çok seveceksiniz. Peymane peymaneMekana ulaşmanın iki yolu var ya Tophane Amire’nin oradan yukarı yürümek  yada İstiklal caddesinden Galatasaray Lisesi’nin hemen yan sokağından aşağı inerken sağ tarafta kalıyor. Bahçenin bir tarafı tamamen eski tuğla bir binayla kaplı. 1865 Fransız hemşire okulu olarak açılmış  sonrasında yetimhane ve tütün deposu olarak da hizmet vermiş. Tuğla duvar, ağaçlar , loş ışık, güzel müzikler bir de ocakbaşında pişen kebaplar. Hafta sonu gelecekseniz mutlaka rezervasyon yapmanızı öneririm.

Peymane meze-2 peymaneMasanızı ilk başta mezelerden seçtiğiniz lezzetlerle donatabilirsiniz. Peymane mezesinde benim önerebileceklerim Pastırmalı Humus,Enginar,Közde patlıcan olur. Ara sıcaklarda Elazığ usulü içli köfte ve etli kuru patlıcan dolması ile ana yemeğe geçebilirsiniz. Peymane kebaplar peymaneOcak başında ise size et şöleni bekliyor pirzoladan kaburgaya kebaplarda peymane kebabından Adana ,Urfa, Beyti,Fıstıklı kebap çeşitleri bulunuyor.

Tatlılarda ise Antakya kireçte kabak yada havuç dilim baklava tercih edebilirsiniz.

Peymane Adres: Tomtom Mahallesi, Boğazkesen Caddesi, No 65/1, Beyoğlu,  0212 2933136 Peymane Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato peymane

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here