PAYLAŞ

Woodwind , İstanbul Klarnet Derneği ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile ilk kez düzenlenecek

“Istanbul Woodwind Festival”  29 Haziran – 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında Anadolu yakasında gerçekleştirilecek. Ülkemizdeki ilk üflemeli çalgılar festivali uluslararası alanda tanınmış solist çıları, oda müziği topluluklarını, koro ve orkestraları, öğretmen ve öğrencileri, prestijli enstrüman ve aksesuar üreticilerini, amatör meraklıları ve müzikseverleri İstanbul’da bir araya getirecek. Çok sayıda kapalı salona sahip CKM’de (Caddebostan Kültür Merkezi) gerçekleştirilecek festivalde;

ler, seminerler, masterclasslar, atölye çalışmaları, gösterimleri ve özel eğitim programlarının yanı sıra, prestijli üreticilerin standlarının yer alacağı ler de yer alacak.

29 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşek bu etkinliğin biletleri Biletix satış kanalları ve CKM gişelerinden temin edilebilir.

Rezervasyon, bilet ve IWF katılım için ayrıca: 0-505-133 33 41 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İstanbul Woodwind Festivali İstanbul woodwind festivalFestival programı için tıklayın çeşitli lere katılacak yerli ve yabancı sanatçılar şöyle: Andy  Sheppard, David Walter, Roeland Hendrikx,  Hüsnü Şenlendirici, Jean Ferrandis, Nicolas  Baldeyrou, Oğuz Büyükberber,  Philippe  Cuper, Tanju Erol, Göksun Çavdar,  Quatuor Vendome,Walter Auer, Alexandre Chabot,  Ametist Clarinet Quintet, Başak Ersöz, Bülent Evcil, Dušan Sodja, Duo Claripiano, Ecesu Sertesen, Feza Çetin, Frank Amet, İstanbul Klarnet  Korosu,  Julien Chabot, Senfoni Orkestrası, Marco Mazzini, Anadolu Nefesli Beşlisi, Nicholas Cox, Halit Turgay, Tolga  Alpay, Shadanga Duo, Meriç Demirkol, Tolga Tüzün, Yahya Dai, Murat Özülgen, Alp Ersönmez, Sarp Maden, Volkan Öktem, Sezai Kocabıyık, Lilian Tonella Tüzün, Eren Aydoğan, Zümrüt Aliyeva, Semplice Quartet, Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası ve daha fazlası…

29 Haziran 2016 Çarşamba 

WALTER AUER, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:00) Salon A

DAVİD WALTER, Obua Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:30) Salon B

TOLGA ALPAY, Fagot Ustalık Sınıfı (10:00 – 19:00) Atölye K – 3

MARCO MAZZINI, Bas Klarnet Ustalık Sınıfı (13:15 – 15:30) Atölye K – 3

FEREC AKBAROV, Klarnet Resitali (16:00 – 16:30) Büyük Salon

ÇAĞDAŞ ENGİN, Klarnet Resitali (16:45 – 17:30) Büyük Salon

ORKUN UYAR, Klarnet Resitali (17:00 – 17:30) Salon A

BAŞAK ERSÖZ, GÜRHAN ETEKE, Flüt & Klarnet Resitali (17:30 – 18:15) Salon A

HRİSTİNA RAYKOVA – İLAYDA AYDIN, Klarnet &Viyolonsel Res. (18:15 – 19:00) Salon A

JEAN FERRANDIS, Flüt Resitali (19:00 – 20:00) Büyük Salon

SHADANGA DUO – Flüt & Klarnet Resitali (19:15 – 20:00) Salon B

AÇILIŞ TÖRENİ “Açılış Konuşmaları” (20:00 – 20:30) Büyük Salon

IWF SENFONİ ORKESTRASI, Konser (20:30- 22:30) Büyük Salon
Solistler: Walter Auer, David Walter, Roeland Hendrikx, Selim Aykal
30 Haziran 2016 Perşembe 

JEAN FERRANDIS, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:00) Salon A

MURAT ÖZÜLGEN, “Kamış Yapımı – 1” Obua Ustalık Sınıfı (10:00 – 12:00) Atölye K – 3

OĞUZ BÜYÜKBERBER, Klarnet Atölye Çalışması (13:00 – 14:30) Atölye K – 3

SELİM AYKAL, Fagot Ustalık Sınıfı (14:00 – 18:00) Salon B

GÖKSUN ÇAVDAR, Klarnet Atölye Çalışması (16:00 – 18:00) Atölye K – 3

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, Klarnet Atölye Çalışması (18:00 – 20:30) Salon A

TOLGA ALPAY, “Kamış Yapımı – 1” Fagot Ustalık Sınıfı (18:00 – 20:00) Atölye K – 3

AYLİN AYDIN, Saksofon Resitali (11:30 – 12:00) Salon B

DOĞA YÜRÜMEZ, Klarnet Resitali (12:00 – 12:30) Salon B

İREM MERCAN, Obua Resitali (12:30 – 13:00) Salon B

UTKU ÇETİN, Klarnet Resitali (13:00 – 13:30) Salon B

GÜLİN ATAKLI, Obua Resitali (13:30 – 14:00) Salon B

İSTANBUL KLARNET KOROSU, “Barok Besteciler” Konser (15:00 – 15:45) Büyük Salon

İSTANBUL FLÜT TOPLULUĞU, Konser (16:00 – 16:45) Büyük Salon

MARCO MAZZINI, Bas Klarnet Resitali (17:00 – 17:45) Büyük Salon

İSTANBUL FLÜT TRİO, Konser (17:00 – 17:45) Salon A

DAVID WALTER, Obua Resitali (18:00 – 19:00) Büyük Salon

ÖMER KURTULUŞ, Bestecinin Oda Müziği Eserleri (18:00 – 18:30) Salon B

BEKİR YAĞMUR, Klarnet Resitali (18:30 – 19:00) Salon B

BARIŞ ENSEMBLE, Klarnet, Viyola, Piyano Konseri (19:00 – 19:30) Salon B

WALTER AUER, Flüt Resitali (19:30 – 20:45) Büyük Salon

KOKTEYL “Sanatçı Buluşması” (21:00 – 23:00) 4. Kat Fuaye 2

01 Temmuz 2016 Cuma 

WALTER AUER, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:00) Salon A

SELİM AYKAL, Fagot Ustalık Sınıfı (10:00 – 16:00) Salon B

NICHOLAS COX, Klarnet Ustalık Sınıfı (12:00 – 16:00) Atölye K – 3

DAVİD WALTER, Obua Ustalık Sınıfı (16:00 – 19:00) Salon B

TOLGA ALPAY, “Kamış Yapımı – 2” Obua Ustalık Sınıfı (18:00 – 20:00) Atölye K – 3

MARMARA FLÜT ORKESTRASI, Konser (13:00 – 13:45) Büyük Salon

TOLGA ALPAY & SEMPLİCE QUARTET, Konser (15:00 – 16:00) Büyük Salon

MERİÇ DEMİRKOL,TOLGA TÜZÜN, Saksofon & Piyano Kons. (16:00 – 17:00) Büyük Salon

DUŠAN SODJA, TATJANA KAUČIČ, Klarnet & Piyano Res. (17:00 – 18:00) Büyük Salon

FIREDERICH PFATSCHBACHER, Seminer (17:00 – 18:00) Salon A

DAVID WALTER, Ustalık Sınıfı Konseri (19:00 – 20:00) Salon B

STEVEN HASCHKE, G. JOROBEKOVA, Flüt & Piyano Resitali (18:00 – 19:00) Salon A

İSTANBUL KLARNET KOROSU, “Peru Müzikleri” Konser (18:15 – 19:00) Büyük Salon

EZGİ TANDOĞAN, Fagot Resitali (19:00 – 19:45) Salon B

MERSİN ODA ORKESTRASI, Konser (19:15 – 20:45) Büyük Salon

Solistler: Philippe Cuper, Bülent Evcil, Sezai Kocabıyık, Ecesu Sertesen

AMETİST KLARNET BEŞLİSİ, Konser (20:00 – 20:45) Salon A TEMPUS KENTET, Konser (20:00 – 20:45) Salon B

CELESTE ZEWALD, Klarnet Resitali (21:00 – 22:00) Salon A HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, TAKSİM TRİO, Konser (21:00 – 23:00) Büyük Salon
02 Temmuz Cumartesi 

JEAN FERRANDIS, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:00) Salon A

PHILIPPE CUPER, Klarnet Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:00) Salon B

MURAT ÖZÜLGEN, “Kamış Yapımı – 2” Obua Ustalık Sınıfı (10:00 – 12:00) Atölye K – 3

TANJU EROL, Klarnet Ustalık Sınıfı (14:00 – 17:00) Atölye K – 3

TOLGA ALPAY, “Kamış Yapımı – 3” Fagot Ustalık Sınıfı (17:00 – 19:00) Atölye K – 3

ANDY SHEPPARD, Saksofon Ustalık Sınıfı (18:30 -20:30) Salon B

GÖKSUN ÇAVDAR, Klarnet Resitali (15:00 – 16:30) Büyük Salon

FEZA ÇETİN, Klarnet Resitali (16:45 – 17:15) Büyük Salon

ÇAĞLA YENEN, BEGÜM KÖSELER, Klarnet Resitali (17:00 – 17:45) Salon A

NICHOLAS COX, Klarnet Resitali (17:15 – 18:00) Büyük Salon KADIKÖY HALK EĞİTİM MERK. FLÜT TOPLULUĞU, Konser (17:15 -18:00) Salon B

CEREN DİK, Flüt Resitali (17:45 – 18:30) Salon A

ÜNSAL ÇELİKSU, Klarnet Resitali (18:00 – 18:30) Salon B

OĞUZ BÜYÜKBERBER, Bas Klarnet Resitali (18:15 – 19:15) Büyük Salon

ECE SELİN YÜKSEL, İREM YUNKUŞ, Flüt &Piyano Resitali (18:45 – 19:30) Salon A

MERSİN ODA ORKESTRASI, Konser (19:30 – 20:45) Büyük Salon

Solistler: Halit Turgay, Marco Mazzini, Başak Ersöz

İSTANBUL KLARNET KOROSU, “Türk Bestecileri” Konser (21:00 – 22:30) Büyük Salon

Solist: Tanju Erol 3

03 Temmuz 2016 Pazar 

BÜLENT EVCİL, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 – 17:00) Salon A

PHILIPPE CUPER, Klarnet Ustalık Sınıfı (10:00 – 14:00) Salon B

MURAT ÖZÜLGEN, “Kamış Yapımı – 3” Obua Ustalık Sınıfı (10:00 – 12:00) Atölye K – 3

YAHYA DAİ, “Sahnede Efektör Kullanımı” Atölye Çalışması (15:00 – 17:00) Salon B

NICHOLAS COX, Seminer (18:00 -19:00) Salon A

SERCAN BÜYÜKEDES, Klarnet Resitali (15:30 – 16:00) Büyük Salon

ANADOLU NEFESLİ BEŞLİSİ, Konser (16:00 – 17:00) Büyük Salon

SAXEAST, Konser (16:30 – 17:00) Salon B

BÜLENT EVCİL, Flüt Resitali (17:00 – 17:30) Salon A

GÖZDE AKDERİN, LILIAN TONELLA, Flüt & Piyano Resitali (17:15 – 18:00) Salon A

STEPHAN VERMEERSCH, Bas Klarnet Resitali (17:30 – 18:30) Büyük Salon

HRİSTİNA RAYKOVA, Klarnet Resitali (19:30 – 20:00) Salon A

JAZZYTOLİA, Konser (19:00 – 20:00) Salon B

SAMET KOCAMEMİŞ ENSEMBLE, Konser (20:00 – 21:00) Salon B

ANDY SHEPPARD & THE JAZZ TRIO, Konser (21:00 – 22:30) Büyük Salon

CKM Adres :Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy

Bir Cevap Yazın